ثبت‌نام ۲۳ هزار شهروند قمی در مرحله جدید اقدام ملی مسکن

قم- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در ثبت‌نام مرحله جدید طرح اقدام ملی مسکن که از هجدهم خردادماه آغاز شد، حدود ۲۳ هزار متقاضی موفق به ثبت‌نام در سامانه شدند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری در این زمینه افزود: این متقاضیان باید در اسرع وقت مدارک خود را در سامانه مسکن اقدام ملی به نشانی https://tem.mrud.ir/ بارگذاری کنند.

وی اضافه کرد: ثبت‌نام جدید، تکمیل ظرفیت ثبت‌نام مرحله اول شهر قم و تعداد سهم اختصاصی یک هزار و ۷۵۵ واحد است که بعد از پالایش و بررسی احراز شرایط متقاضیان، افراد بر اساس سهم تعیین شده به پروژه‌ها معرفی و متصل خواهند شد.

وی در پایان با بیان این‌که هر گونه اقدام و تصمیم از سوی وزارت راه و شهرسازی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد، بیان کرد: ثبت‌نام کنندگان مرحله جدید اقدام ملی در خصوص اقدامات و جزییات مراحل بعد، هیچ‌گونه مراجعه‌ای به اداره‌های راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نداشته باشند.

مجموع سهم مسکن‌های پیش‌بینی شده استان قم در برنامه جامع مسکن کشور ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد است که ۱۰ هزار و ۶۰۰ واحد در اراضی ملی، ۲ هزار و ۲۰۰ واحد در بافت‌های فرسوده و ۴۰۰ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت احداث می‌شود.

در فاز اول طرح اقدام ملی چهار هزار و ۴۰۰ متقاضی نام‌نویسی کردند که ۲ هزار و ۵۰۰ واحد آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پنج پروژه زیتون ۶ الی ۱۰، محله ۱۰ (اراضی ۱۷ هکتاری) و اراضی ۲۲ هکتاری مرکز محلات پردیسان ساخته می‌شود.

کلنگ یک‌هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی اقدام ملی فاز اول نیز توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در روز سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه پارسال در این استان به زمین زده شد. این واحدها در اراضی ۲۷ هکتاری واقع در ابتدای بلوار دانشگاه پردیسان قم احداث می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha