احداث مرکز درمانی ۴۰ میلیارد تومانی به یاد پدر صنعت نوین آذربایجان

تبریز - ایرنا - مرکز درمانی با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان به یاد «سیدرضا مقیمی اصل» پدر صنعت آذربایجان در شهرک اندیشه تبریز احداث می‌شود.

به گزارش ایرنا، امام جمعه تبریز روز دوشنبه در همایش هم اندیشی خیرین صاحبان صنایع با موضوع سلامت در شهرک صنعتی شهید سلیمی، با اشاره به سابقه طولانی صاحبان صنایع آذربایجان شرقی در امور خیریه گفت: صنایع آذربایجان شرقی پر از نام های نیک و چهره های ماندگار بوده و فرزندان و نسل های جوان، وظیفه خطیر پدران را در این زمینه به دوش کشیده اند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه از جمله این افراد شادروان سیدرضا مقیمی‌اصل است که نام او و امثال او همواره در ذهن ها زنده و ماندگار خواهد ماند، اظهار کرد: فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را به دنبال خواهد داشت که بزرگ ‌ترین مشوق برای خیران به ثمر نشستن و بروز آثار عینی کارهای خیر است.

امام جمعه تبریز خیرین را مایه افتخار، خیر و برکت جامعه دانست و گفت: خیران، الگوهای خوبی برای جوانان و نوجوانان ما بوده و باید نسبت به الگوسازی از شخصیت و رفتار این افراد در جامعه اقدام شود.

حجت الاسلام آل هاشم، امور خیر را عاملی برای برکت در مال افراد دانست و ادامه داد: آن هایی که اموال خود را در راه خدا انفاق می کنند، مطمئن باشند که همین امر سبب برکت در مال آن ها خواهد شد.

محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این همایش با اشاره اینکه حوزه‌ سلامت حساس‌ترین حوزه‌ پس از امنیت مردم است، گفت: توفیق خدمت به مردم در هر جایگاهی چه به عنوان مدیر اجرایی جامعه و چه به عنوان خیرین صاحبان صنایع، لطف الهی است.

رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش گفت: این جلسه به همت مجمع خیرین سلامت با هدف فرهنگ سازی در جهت نوع دوستی، کمک و همکاری خیرین و نیک اندیشان با بخش بهداشت و درمان و با مشارکت و حضور خیرین صاحبان صنایع تدارک دیده شده است.

حجت ‌الاسلام رسول مشهوری افزود: در این جلسه، «مقیمی» به یاد پدر مرحوم خود (سیدرضا مقیمی اصل) متعهد شد درمانگاه شهری «مهر اصل» را با اختصاص بیش از ۴۰ میلیارد تومان در شهرک اندیشه تبریز احداث کند.

وی اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان ‌شرقی در سال ۱۳۸۹ و به دستور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد و نهادی غیرسیاسی، غیردولتی و غیرانتفاعی است و فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف سلامت و بهداشت دارد که یکی از مهم‌ترین اقدام‌های این مجمع احداث بیمارستان و خانه های بهداشت برای افراد بی ‌بضاعت و محروم است.

حجت ‌الاسلام مشهوری ادامه داد: علاوه بر مجمع خیرین سلامت تبریز، ۶ شعبه از این مجمع نیز در شهرستان‌های اسکو، اهر، شبستر، هریس، مرند و میانه دایر هستند.

رییس هیات مدیره شهرک صنعتی شهید سلیمی نیز در این همایش گفت: سلامتی همواره از مهم ترین دغدغه های بشر بوده و صاحبان صنایع نیز اهمیت ویژه ای به حوزه سلامت در جامعه قائل هستند.

محمد ارجمند افزود: صاحبان صنایع با تمام توان به منظور ارتقای سطح سلامت آماده همکاری در این حوزه هستند، هر چند در این راه به حمایت دولت نیز نیاز ویژه ای دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha