تزریق دوز دوم واکسن کرونا از فردا در استان همدان آغاز می‌شود

همدان- ایرنا- رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استان همدان از تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۷۰ سال این استان از فردا /سه شنبه/ یکم تیر خبر داد.

سید جلال بطحایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محموله واکسن کرونا راهی شهرستان ها شده و تزریق واکسن سینوفارم و اسپوتنیک از فردا سه شنبه در ۴۶ پایگاه شامل مراکز تجمیعی و پایگاه های واکسیناسیون استان همدان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: افرادی که دوز نخست واکسن های چینی «سینوفارم» و «اسپوتنیک وی» را دریافت کرده اند به ترتیب فراخوان شده تا با حضور در مراکز پیش بینی شده نسبت به تزریق دوز دوم واکسن اقدام کنند.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی استان همدان از شهروندان خواست تا از مراجعه حضوری به مراکز پرهیز کنند و گفت: شهروندان هیچ عجله ای برای تزریق واکسن نداشته باشند چرا که مرحله به مرحله فراخوان می شوند تا از تجمع در مراکز تجمیعی و پایگاه های واکسیناسیون استان همدان و شیوع ویرس کرونا جلوگیری شود.

بطحائی اظهار داشت: برای تزریق واکسن به گروه های بعدی هنوز ابلاغیه ای داده نشده است و در صورت دریافت ابلاغیه وزارت بهداشت و درمان پس از اتمام کامل گروه فعلی، نسبت به واکسینه کردن دیگر گروه ها نیز اقدام می شود.

حدود ۱۰۰ هزار نفر در استان همدان تاکنون علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha