عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی و هنری داورزن شتاب گرفت

سبزوار- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن گفت: عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی و هنری دکتر شریعتی این شهرستان، موسوم به «باغ اسرار» با حمایت‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسوولان محلی شهرستان شتاب گرفت.

محسن توکل روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با چهل و چهارمین سالگرد عروج فرزند شایسته کویر مزینان دکتر علی شریعتی، و با پیگیری شورای اسلامی و دهیاری مزینان، اجرای مجتمع فرهنگی و هنری دکتر شریعتی با حضور پیمانکار جدید، وارد مرحله تازه ای شده است.

وی تصریح کرد: طرح مجتمع فرهنگی و هنری دکتر شریعتی از مطالبات مردم شهرستان داورزن و اهالی روستای مزینان است که با رفع مشکلات آن پس از توقف ۱۵ ساله، به زودی ادامه عملیات اجرایی آن آغاز و تا پایان سال جاری بخش‌هایی از آن به بهره برداری می رسد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داورزن گفت: این مجتمع در مرحله نخست در مدتی چهار ماهه، مرمت و استحکام بنا و بازگشایی ۱۲ باب دفتر فرهنگی جلو ساختمان را پیش رو دارد و در آینده ای نزدیک به بهره برداری کامل می رسد.

توکل افزود: پس از تسویه مطالبات پیمانکاران قبلی، پیگیری بودجه برای ادامه ساخت بنا و تعیین تکلیف اصل زمین مجتمع، که محل دعوای بین ادارات ارشاد و اوقاف بود، محقق شد که با اختصاص بودجه لازم پیمانکار جدید مجتمع برای تکمیل بنا اقدام کرده است.

وی ادامه داد: این مجتمع که در مساحتی حدود هشت هزار متر مربع به اجرا درمی آید، می تواند تبدیل به یک مکان فرهنگی و هنری مجهز برای خدمت به مردم و پاسخگویی به نیاز فرهنگ دوستان و هنرمندان منطقه و شهرستان داورزن شود.

دکتر علی شریعتی مزینانی، دوم آذرماه ۱۳۱۲ در روستای مزینان از توابع شهرستان داورزن که آن زمان در تابعیت سبزوار بود چشم به جهان گشود. وی پژوهشگر دینی، جامعه شناس و ادیبی مبارز و فعال مذهبی، سیاسی و از نظریه پردازان انقلاب اسلامی بود که ۲۹ خرداد ۱۳۵۶ در سن ۴۴ سالگی در انگلستان درگذشت و بنا به وصیت خود در زینبیه شهر دمشق سوریه به خاک سپرده شد.

خودسازی انقلابی، ابوذر، بازگشت، ما و اقبال، تحلیلی از مناسک حج، شیعه، نیایش، تشیع علوی و تشیع صفوی، اسلام شناسی، کویر، زن، تاریخ و شناخت ادیان، حسین وارث آدم، علی حقیقتی بر گونه اساطیر و جهان بینی و ایدئولوژی عناوین برخی از آثار پرشمار دکتر علی شریعتی است.

روستای مزینان در حاشیه کویر و در حدود پنج کیلومتری جنوب شهر داورزن در غرب سبزوار قرار دارد.

مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha