بی‌توجهی به لزوم دریافت پیامک، صف واکسن کرونا در شیراز را طولانی کرد

شیراز- ایرنا- مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمان اعلام خبر آغاز نوبت دوم واکسیناسیون کرونا به لزوم دریافت پیامک برای مراجعه به مراکز تزریق واکسن اشاره کرده بودند اما بی‌توجهی به این موضوع، سبب شکل‌گیری صف طولانی خودروها در یکی از مراکز تزریق خودرویی شد.

تصاویری از این صف‌های طولانی خودروها در بزرگراه حسینی الهاشمی و در مسیر منتهی به پارک کوهستانی دراک، محل تزریق خودرویی واکسن در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.
پیگیری موضوع گویای آن است که بی‌توجهی به لزوم دریافت فراخوان پیامکی، علت شکل‌گیری این صف بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرده است که شهروندان پس از دریافت پیامک نوبت دهی برای دریافت نوبت دوم واکسن سینوفارم مراجعه کنند.
مهرزاد لطفی با تقدیر از تیم واکسیناسیون کووید۱۹ در دانشگاه برای تزریق بیش از ۱۶ هزار واکسن کووید۱۹ طی روز یکشنبه سی‌ام خردادماه 1400 در فارس افزود: افرادی که تاکنون واکسن نوبت دوم دریافت نکرده اند تا زمان نوبت تزریق و دریافت پیامک صبور باشند و سپس طبق زمان نوبت دهی به مراکز اعلام شده از سوی روابط عمومی دانشگاه مراجعه کنند.
 

بی‌توجهی به لزوم دریافت پیامک، صف واکسن کرونا در شیراز را طولانی کرد

تغییر ساعت تزریق واکسن مراکز خودرویی در شیراز
نکته دیگری که شهروندان شیراز در زمان مراجعه به مراکز واکسیناسیون باید به آن توجه کنند، تغییر ساعت تزریق واکسن با توجه به گرم شدن هوا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت دانشگاهی کرونا در این باره گفت: با توجه به گرم شدن هوا و به منظور رفاه حال مردم، ساعت تزریق واکسن مراکز خودرویی در شیراز از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح و سپس از ساعت ۱۸ تا ۲۲ شب است.
لطفی افزود: فعالیت بقیه مراکز (غیرخودرویی) تزریق واکسن کرونا نیز طبق ساعات اعلام شده از ساعت هشت صبح آغاز و تا پایان زمان نوبت دهی پیامکی به افراد، انجام می شود.

مراجعه بدون دریافت پیامک در واکسیناسیون خلل ایجاد می‌کند
دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در اطلاعیه ای اعلام کرد: افراد پس از دریافت پیامک نوبت دهی، می توانند در زمان اعلام شده برای تزریق واکسن به مرکز اعلام شده در پیامک مراجعه کنند.
در این اطلاعیه یادآور شده است ، لازم است حضور افراد در مراکز واکسیناسیون تنها بر اساس پیامک نوبت ‌دهی بوده و از افراد دیگر درخواست می شود برای پیشگیری از هرگونه اختلال و ازدحام جمعیت در محل های تزریق واکسن و حفظ سلامت خود و دیگران، تنها پس از دریافت پیامک در روزهای آینده به مراکز واکسیناسیون اعلام شده در پیامک مراجعه کنند، چرا که امکان پذیرش افراد خارج از نوبت های پیامک شده وجود ندارد و هر گونه مراجعه خارج از شرایط یاد شده، موجب اختلال در روند اجرای واکسیناسیون خواهد بود.
در این اطلاعیه آمده است: افرادی که دوز اول واکسن سینوفارم را در پایگاه های خودرویی دریافت کرده اند، با توجه به تاریخ اعلام شده در پیامک، به همان مراکز مراجعه نمایند، همچنین افـرادی که پیامک دریافت کرده اند و توانایی حـرکتی برای حضور در سـالن های تزریق واکسن را ندارند نیز می توانند به پایگاه های خـودرویی به نشانی بلوار حسینی الهاشمی -کوهستان پارک دراک و یا ورزشگاه پارس در میانرود مراجعه کنند.

وضعیت نگران‌کننده در جنوب فارس
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در سخنانی با اشاره به افزایش موارد مثبت کووید۱۹ در استان های همجوار و شهرهای جنوبی استان، افزایش ظرفیت و مدیریت تخت های بیمارستانی را در دستور کار جدی  قرار داد و وضعیت این مناطق را نگران کننده توصیف کرد.
لطفی تاکید کرد: مردم باید با توجه به وضعیت کرونا در استان، با پرهیز از هرگونه ساده انگاری و عادی پنداری، به اصول بهداشتی پایبند باشند.
 لطفی بیشترین دلیل افزایش انتقال و شیوع کرونا را حضور افراد در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی و مراکز شلوغ و پرتردد برشمرد و هشدار داد: افرادی که با افزایش گرمای هوا از ماسک کمتر استفاده کرده و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند، موجب افزایش و انتشار این بیماری در جامعه و تهدید سلامت دیگران می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha