مهلت دریافت اثر در جایزه کتاب سال جوانان تا ۱۰ تیر تمدید شد

تهران- ایرنا- مهلت ثبت‌نام و پذیرش آثار در دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان ایران که تا دیروز (۳۰ خرداد) بود، تا دهم تیر تمدید شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی جایزه کتاب سال جوانان این جایزه با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و توسط کانون فرهنگ و اندیشه ایرانیان در برگزار می‌شود.
با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پوشش گسترده اخبار این رویداد در رسانه ها برخی ناشران و نویسندگان جوان که فراخوان سال ۱۴۰۰ دیر به آگاهی ایشان رسیده بود، درخواست هایی تمدید مهلت پذیرش آثار را مطرح کردند.
بر این اساس دبیرخانه جایزه کتاب سال جوانان در پاسخ به علاقه مندان اعلام کرد، پدیدآورندگانی که آثار پیشنهادی خود را در سامانه ketabjavanan.ir به ثبت رسانده اند، تا پایان ساعت اداری پنج شنبه ۱۰ تیر فرصت دارند دو نسخه از هر عنوان کتاب را همراه تصویر اسناد هویتی به نشانی تهران، پل کالج، ابتدای خ حافظ، خیابان بامشاد، شماره دو، واحد یک، کدپستی ۱۵۹۹۶۱۷۷۱۱ بفرستند.


جایزه ملی کتاب سال جوانان ایران با آرمان نکوداشت و تشویق برترین پدیدآورندگان جوان ایران زمین برگزار و جشن نکوداشت برگزیدگان این جایزه در روز ۸ امرداد به فرجام خواهد رسید. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر، شماره های ۸۸۹۴۸۸۲۰-۰۲۱ و ۰۹۳۶۸۸۵۸۹۹ آماده پاسخگویی هستند.

دبیرخانه کتاب سال جوانان از جوانان مولف، مترجم، مصحح و همچنین ناشران کشور می خواهد تا کتاب های پیشنهادی خود را با شرایط زیر به این دوره از جایزه معرفی کنند.

تنها آثار پدیدآورندگان جوان زیر ۲۹ سال، متولدین سال ۱۳۶۹ و بالاتر  پذیرفته می شود. (برپایه استاندارد جهانی و تعریف پذیرفته شده یونسکو، بازه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، دوران جوانی شناخته می شود.)

 داوری آثار، در برگیرنده همه موضوعات رده بندی دیویی و حوزه کودک و نوجوان است. اما کتاب های کمک آموزشی پذیرفته نمی شوند.

کتاب هایی که دارای چند پدیدآورنده هستند، هنگامی در فرآیند داوری قرار می گیرند که حداقل یک پدیدآور جوان داشته باشند.

کتاب ها باید در بازه زمانی آغاز سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۳۹۹ و برای نخستین بار به چاپ رسیده باشند.

پذیرش پیشنهادها پس از ثبت نام از سوی پدیدآور (حقیقی) یا ناشر (حقوقی) در تارنمای رسمی جایزه کتاب سال جوانان با نشانی ketabjavanan.ir و در ادامه با فرستادن دو نسخه از کتاب به همراه تصویر اسناد هویتی جوان صاحب اثر انجام می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha