بیش از ۱۹ هزار دوز محموله جدید واکسن کرونا وارد لرستان شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: محموله جدید واکسن کرونا به تعداد ۱۹هزار و ۱۹۴  دوز وارد استان شد و تزریق آن از فردا (سه‌شنبه) آغاز می‌شود.

دکتر مریم کوشکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واکسن از نوع سینوفارم است و با اولویت تکمیل مرحله اول واکسیناسیون افراد واجد شرایط تزریق خواهد شد.

وی اظهار داشت: تا پیش از این ۱۰۹ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن کرونا وارد استان و ۱۰۱ هزار و ۴۷۸ دوز آن تزریق شده بود و پیش بینی می شود با تولید انبوه واکسن ایرانی، روند واکسیناسیون در استان شتاب بیشتری بگیرد.

کوشکی ادامه داد: تاکنون ۸۵ هزار و ۴۱۰ دوز اول و ۱۶ هزار و ۶۸ دوز دوم واکسن کرونا در استان تزریق شده است و  محموله جدید برای تکمیل دوز اول واکسیناسیون تزریق خواهد شد.

وی تصریح کرد: تاکنون ۸۹ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال، ۶۷ درصد افراد ۷۵ تا ۷۹ سال و ۵۶ درصد جمعیت ۷۰ تا ۷۴ سال لرستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند و مابقی نیز به دلایلی از جمله عدم تمایل افراد، واکسینه نشده اند.

وی توضیح داد: اولویت واکسیناسیون افراد بر اساس دسته بندی سنی و بیماری های خاص و سخت علاج بر مبنای ثبت نامی های سامانه سیب و یا مراجعه افراد بوده است.

کوشکی گفت: در حال حاضر سامانه واکسیناسیون کرونا به آدرس salamat.gov.ir برای ثبت نام گروه های هدف فعال است که بر این اساس چند روز پس از ثبت نام، پیامک تاریخ و مکان دریافت واکسن برای فرد متقاضی ارسال خواهد شد که مدت زمان ارسال پیامک نیز بستگی به تعداد واکسن ارسالی برای استان دارد.

بنابر اعلام امروز علوم پزشکی لرستان، ۱۹۰ شهروند دیگر این استان طی شبانه روز گذشته به کرونا مبتلا شدند و مجموع مبتلایان به ۱۲۰ هزار و ۳۵ نفر رسید.

همچنین شبانه روز گذشته یک لرستانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت و با این احتساب در مجموع یکهزار و ۹۰۴ نفر در استان قربانی این ویروس شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha