آموزش قرآنی ۴۸ هزار نفر از مددجویان کشور

تهران - ایرنا - معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته ۴۸ هزار و ۱۰۰ نفر از مددجویان و مربیان قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش های قرآنی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی جعفری روز دوشنبه در نخستین آیین تجلیل از خادمان و نخبگان قرآنی افزود: ۲۱ هزار نفر در رشته تدبر عمومی و تخصصی، ۸۰۰ نفر در رشته تدریس حفظ و قرائت قرآن ویژه مربیان، ۹ هزار نفر حفظ و قرائت قرآن، ۳۰۰ نفر روش تدریس فهم قرآن و ۱۷ هزار نفر نیز فهم قرآن در دبستان آموزش دیده اند.

شرکت ۱۵ هزار اثر قرآنی به جشنواره باران وحی

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۵ هزار و ۶۶۲ اثر قرآنی در مرحله مقدماتی در چهار بخش آوایی، ادبی، معارف و هنری به جشنواره باران وحی ارسال شد.

وی افزود: ۷۲۰۰ اثر در بخش آوایی در رشته های حفظ، قرائت، مداحی و اذان، ۶۳۲ اثر در بخش ادبی، رشته دکلمه خوانی، ۵۳۰ اثر در بخش معارف رشته سخنرانی و ۷۳۰۰ اثر در بخش هنری در رشته های قصه گویی، نقاشی و صنایع دستی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

جعفری ادامه داد: ۱۳۶۳ اثر از این تعداد به مرحله کشوری راه یافت و تعداد ۲۹۷ اثر برتر شناخته شد.

وی راه رسیدن به جامعه قرآنی را انس با قرآن دانست و تصریح کرد: این جشنواره با استفاده از فرصت پیش آمده از شیوع ویروس کرونا در کشور به صورت مجازی و از طریق شبکه شما به صورت زنده برگزار شد.

نخستین آیین تجلیل از خادمان و نخبگان قرآنی کمیته امداد امام خمینی (ره) به مناسبت هفته کرامت، با حضور مدیران و معاونان این سازمان، مسوولان وزارت ارشاد، معاون سازمان دارالقرآن و تقدیر از نخبگان قرآنی، مدیران و مربیان برتر کانون ها، و کارکنان برگزیده جشنواره های قرآنی از طریق ویدیو کنفرانس در کشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، دهه کرامت ۱۱ روز ابتدایی دهه اول ماه ذی‌القعده است که همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) در اول ذی‌القعده آغاز و با ولادت برادرش امام رضا(ع) در ۱۱ ذی‌القعده به پایان می رسد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha