۶ طرح راهسازی چهارمحال و بختیاری امسال بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به احداث ۳۰ راه اصلی در این استان، گفت: ۶ طرح مهم راهسازی استان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حمید ربیعی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کنارگذر شمالی شهرکرد، محور شهرکرد به بروجن (محدوده سفیددشت به فرادنبه)، فاز نخست زیرگذر بروجن، محور بروجن به لردگان، راه روستایی چهارطاق کیار به وستگان بروجن و محور نقنه به همگین در محور بروجن به دهاقان از جمله این راه‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی در حوزه راهسازی استان در طول دولت یازدهم و دوازدهم در استان شکل گرفت، تصریح کرد: این عملکرد در افزایش طول بزرگراه‌های استان قابل توجه است.

ربیعی از ۲ برابر شدن طول بزرگراه‌های استان در طول هشت سال گذشته خبر داد وگفت: تا پایان دولت دهم ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده بود که این میزان تا پایان دولت دوازدهم به ۲۹۶ کیلومتر افزایش می‌یابد.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تسریع در اجرای طرح راه‌آهن استان (مبارکه به سفیددشت به شهرکرد) را دیگر طرح مهم راهسازی استان برشمرد و افزود: این طرح تاکنون از ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه زیرسازی برخوردار شده است.

ربیعی تصریح کرد: ایستگاه شهرکرد طرح هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است و پس از آنکه زمین موردنظر از سوی سپاه تحویل داده شود پیمانکار مشغول کار می‌شود.

وی از اختصاص ۳۲۵میلیارد تومان اعتبار برای طرح راه‌آهن استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت: با تخصیص این اعتبار پیش‌بینی می‌شود عملیات زیرسازی طرح تا پایان سال به اتمام برسد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۵۸ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۷۱ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha