سالمندان خوزستانی برای تزریق دوز دوم واکسن منتظر پیامک باشند

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه افراد بالای ۶۵ سال برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا منتظر پیامک بمانند، گفت: این افراد بدون دعوت در هیچ مرکزی حاضر نشوند.

دکتر محمد علوی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پس از اتمام فاز اول واکسیناسیون کرونا در کادر درمان و برخی گروه‌های پرخطر، در فاز دوم تزریق واکسن کرونا به سالمندان به خوبی در حال انجام بود که به دلیل تأخیر در تأمین واکسن، این افراد موفق به دریافت دوز دوم واکسن کرونا نشدند.

وی بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته در روزهای آینده مقادیر قابل توجهی واکسن وارد استان می شود.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: قطعا میزان واکسن کافی در اختیار ما قرار خواهد گرفت و در درجه اول نسبت به تکمیل واکسیناسیون افرادی که نوبت دوز دوم‌شان فرا رسیده، اقدام می‌کنیم همچنین در ادامه تزریق دوز اول افراد بالای ۶۵ سال مدنظر است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تجمع در مراکز بهداشتی، نوبت افراد با پیامک اطلاع رسانی خواهد شد افزود: در صورت تجمع در مراکز بهداشتی خطر سرایت بیماری وجود دارد که این موضوع بسیار خطرناک است.

علوی گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد موارد ابتلا به بیماری در نشست های خانوادگی و دورهمی ها است که از مردم تقاضا داریم برای سلامتی خود و خانواده شان از این رویکرد پرهیز کنند.

وی افزود: در کل جهان و به خصوص در اروپا و کشورهای آسیاس شرقی و غربی موارد بیماری در حال افزایش است همچنین در استان های بوشهر و هرمزگان شاهد افزایش موارد بیماری و قرمز شدن وضعیت اکثر مناطق این استان ها هستیم. 

رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه رعایت پروتکل ها توسط مردم بسیار مهم است افزود: تا زمانی که این بیماری در دنیا وجود دارد باید پروتکل های بهداشتی را که شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و تهویه مناسب است انجام شود.

در حال حاضر یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد کرونایی هستند. تاکنون ۲۱۲ هزار خوزستانی تحت پوشش واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha