رتبه برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به ایلام رسید

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای نخستین بار در برنامه مشترک عملیاتی بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برتر شد.

دکتر محمد کریمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش شبانه‌ روزی مجموعه مسوولان، کارشناسان و کاربران تلاش‌گر برنامه‌ عملیاتی و مسوولان پایش در سال ۹۹، دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رتبه چهارم کشوری و دانشگاه سرآمد را کسب نمود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایلام در برنامه عملیاتی مشترک دارای ۱۱هدف کلی، ۲۸۱ هدف کمی، ۵۲۴ برنامه و هزار و ۵۵۵ فعالیت بوده که با تلاش و مدیریت جهادی مسوولان و متولیان این برنامه، موفق به تحقق ۸۲ تا ۹۸ درصد برنامه عملیاتی شده است.

دکتر کریمیان ضمن تقدیر از مسوولان و دست اندرکاران برنامه مشترک عملیاتی در دانشگاه، یادآور شد: کسب این رتبه برتر رسالت و مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی را سنگین‌ تر می‌کند و امیدواریم با تلاش همکاران این موفقیت‌ها تداوم یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در حالیکه کشور با انواع تحریم‌ها و کمبودها مواجه بود، مسوولان بهداشتی و درمانی این استان نه تنها از شرایط سخت و بحرانی روزهای ابتدایی شیوع کرونا گذر کردند بلکه در ادامه و تا کنون نیز اجازه ندادند هیچ بیماری برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی با مشکل مواجه شود.

دکتر کریمیان تصریح کرد: استان ایلام تا کنون چهار پیک ابتلا به کرونا را پشت سر گذاشته است که هر کدام سهمگین‌تر از قبلی، آمار ابتلای روزانه، بستری‌ها و فوتی‌های کرونا را به اوج رساندند.

وی اضافه کرد: در این ایام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تا مرز اشباع ظرفیت پیش رفتند اما با مدیریت درست و همکاری و مشارکت دستگاه‌ها و نهادها، نقاهتگاه‌های مختلف برپا شد و این استان با کمبود تخت برای بستری بیماران مواجه نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha