بیمار منطقه عشایری اسفراین با بالگرد اورژانس نجات یافت

بجنورد - ایرنا - رییس اداره امور عشایر اسفراین گفت: بیمار منطقه عشایری در ارتفاعات شهرستان اسفراین خراسان شمالی به کمک بالگرد اورژانس شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی نجات یافت.

مهندس مراد طاهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا اظهار داشت:  به درخواست مرکز اورژانس اسفراین برای امداد رسانی به مرد عشایر گرفتار در ارتفاعات این شهرستان، بالگرد اورژانس هوایی سبزوار به پرواز درآمد.

وی افزود: یکی از عشایر در محله ییلاقی گروی واقع در شمال دهنه اجاق شهرستان اسفراین مبنی بر وخامت حال یک نفر عشایر و سخت بودن بودن مسیر درخواست اورژانس هوایی داشت که این فرد با بالگرد به بیمارستان اسفراین انتقال داده شد.

وی اظهار کرد: به دلیل سخت گذر بودن منطقه و عدم دسترسی تیم ‌های امدادی اورژانس اسفراین به بیمار، بالگرد هوایی سبزوار با هماهنگی های لازم برای امداد رسانی اعزام و بلافاصله به بالین بیمار رسید.

طاهری با قدردانی از اورژانس هوایی این مهم را یکی از کوچکترین اقدامات در راستای خدمت رسانی به قشر محروم و زحمتکش عشایری عنوان کرد.

 رییس اداره امور عشایر اسفراین گفت: این مرد میانسال عشایری بیماری قلبی داشت که در ارتفاعات سامانه های عشایری این شهرستان دچار مشکل شده بود که  پس از اقدامات اولیه درمانی به وسیله تکنسین های اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین منتقل شد.

پایگاه هوایی اورژانس سبزوار خراسان رضوی با شعاع پروازی ۱۵۰ کیلومتر، شهرهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، اسفراین، جاجرم، کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و نیشابور را زیرپوشش دارد.

به گزارش ایرنا، جمعیت عشایری شهرستان اسفراین ۱۴ هزار و ۱۲۲ نفر است که در قالب ۲ هزار و ۵۴۳ خانوار کوچروی دارند.

شهرستان اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار داد و ۱۱ درصد جمعیت آن را عشایر کوچرو تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha