اختلال در مسیر تردد قطار باری ایران و پاکستان رفع شد

اسلام‌آباد - ایرنا - تردد قطار باری جمهوری اسلامی ایران به پاکستان که دو روز پیش به دلیل حادثه واژگونی چند واگن آن در ایالت بلوچستان متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز دوشنبه اعلام کردند: شش واگن قطار باری ایران و پاکستان روز شنبه در منطقه «دالبندین» واقع در ایالت بلوچستان به دلیل پوشانده شدن خط ریل زیر شن‌ها از ریل خارج شد و خط ریلی تردد این قطار به حالت تعلیق درآمد.

این قطار از شهر زاهدان عازم کویته (مرکز ایالت بلوچستان پاکستان) بود که در مسیر ۶ واگن آن از خط خارج شد و سپس تیم فنی راه آهن ایالت بلوچستان عملیات بازسازی آن را آغاز کرد.

تعمیر خط آهن موجب شد که طی دو روز اخیر همه قطارهای باری میان ایران و پاکستان متوقف شود.

به گفته مقامات پاکستانی این خط ریلی با تلاش تیم فنی راه آهن این کشور بازسازی شد و تردد قطار باری از خط ریلی ایران به پاکستان از سر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، با توجه به اینکه ایران و پاکستان از توانمندی‌های نهفته اقتصادی زیادی برخوردار بوده و دو کشور قدرتمند منطقه محسوب می‌شوند، افزایش حجم مبادلات دو کشور در بخش‌های مختلف می‌تواند گامی موثر برای بهبود وضع منطقه باشد.

هم اکنون بسیاری از مردم کشور پاکستان خواستار سفر به ایران و زیارت اماکن مذهبی ایران هستند، اما با توجه به سخت بودن تردد جاده‌ای در مرزها، راه‌اندازی قطار مسافربری می‌تواند گامی موثر در رفع این مشکل باشد.

همچنین ایرانیان زیادی می‌توانند با سفر به پاکستان ضمن دیدن اماکن تفریحی و گردشگری این کشور به کشورهای آسیای شرقی نیز سفر کنند.

وزیر راه آهن پاکستان نیز پیش از این، اعلام کرد که خط ریلی کویته-تفتان در پاکستان بزودی بر اساس استاندارهای جهانی ساخته می‌شود. این خط به شبکه ریلی ایران وصل خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha