رکورد پرتاب وزنه مردان جهان پس از ۳۱ سال شکست

تهران- ایرنا- رکورد ماده پرتاب وزنه مردان جهان پس از ۳۱ سال شکسته شد و به ۲۳ متر و ۳۷ سانتی‌متر رسید.

به گزارش ایرنا، «رایان کروسر» در مسابقات داخلی کشور آمریکا وزنه را ۲۳ متر و ۳۷ سانتی‌متر پرتاب کرد و رکورد این ماده را ۲۵ سانتی‌متر ارتقا داد.

رکورد پیشین پرتاب وزنه جهان در سال ۱۹۹۰ با ۲۳ متر و ۱۲ سانتی‌متر به ثبت رسیده بود. «رندی بارنس» این رکورد را به مدت ۳۱ سال در اختیار داشت و صاحب یکی از قدیمی‌ترین رکوردهای باقی‌مانده در دو و میدانی جهان محسوب می‌شد.

کروسر در المپیک ۲۰۱۶ ریو هم به مدال طلا دست یافته بود و هم رکورد این ماده در بازی‌های المپیک را با ۲۲ متر و ۵۲ سانتی‌متر به نام خود ثبت کرد. او که در سال ۲۰۱۹ مدال نقره قهرمانی جهان را از آن خود کرد،‌ در آستانه بازی‌های المپیک توکیو،‌ آمادگی فوق‌العاده خود را به رخ رقبا کشید.

این ورزشکار ۲۸ ساله، ۲۰۱ سانتی‌متر قد و ۱۴۵ کیلوگرم وزن دارد.

در ایران هم رکورد این ماده به تازگی شکسته شده است. «شاهین مهردلان» در ۲ هفته گذشته ۲ مرتبه رکورد ملی پرتاب وزنه را به نام خود ثبت کرد. این ورزشکار ابتدا ۲ هفته پیش در مسابقات بین‌المللی ترکیه وزنه را ۲۰ متر و ۲۳ سانتی‌متر پرتاب کرد و این هفته در جام کازانف قزاقستان با پرتابی به طول ۲۰ متر و ۲۷ سانتی‌متر یک بار دیگر رکورد ایران را شکست.

رقابت برای کسب سهمیه المپیک در رشته دو و میدانی تا هشتم تیر ادامه دارد. رکورد ورودی المپیک در ماده پرتاب وزنه ۲۱ متر و ۱۰ سانتی‌متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha