درخواست واشنگتن از اسلام آباد برای کمک به آزادی یک آمریکایی

اسلام‌آباد - ایرنا - در پی درخواست آمریکا از پاکستان برای کمک به آزادی یک مهندس این کشور که ژانویه ۲۰۲۰ توسط طالبان در افغانستان ربوده شده بود، اسلام آباد آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد و البته گفت که هیچ مدرکی دال بر نگهداری این گروگان در خاک پاکستان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز دوشنبه اعلام کردند: واشنگتن برای آزادی مهندس آمریکایی از چنگ طالبان دست به دامن اسلام آباد شده و گفته می‌شود گزینه‌هایی برای آزادی این فرد ربوده شده مبنی بر تبادل زندانیان میان طالبان و آمریکا، اجرای عملیات نجات و یا تشویق پاکستان برای نفوذ در شبکه حقانی روی میز قرار دارد.

در این گزارش آمده است: آمریکا خواستار نقش‌آفرینی پاکستان برای آزادی «مارک فرریش» مهندس آمریکایی از چنگ شبه‌نظامیان طالبان در افغانستان است در مقابل سخنگوی سفارت پاکستان در واشنگتن اعلام کرد که این کشور همواره آماده کمک با حُسن نیت و نه تحت تاثیر انگیزه‌ها یا فشار است.

خانم «ملیحه شاهد» افزود: هیچ مدرکی دال بر نگه داشتن مهندس ربوده شده آمریکایی توسط ربایندگان در خاک پاکستان وجو ندارد اما اسلام‌آباد متعهد به ایفا هر نقشی برای آزادی وی است.

مارک فرریش یک مهندس عمران ۵۸ ساله است که در ژانویه سال ۲۰۲۰ از کابل ربوده شده و هیچ نشانه‌ای از محل نگهداری وی در دست نیست.

سفارت آمریکا در پاکستان اعلام کرد، خلیل‌زاد برای بازیابی 'مارک فریشز' پیمان‌کار این کشور که اواخر ژانویه سال جاری در افغانستان ربوده شد، از پاکستان درخواست کمک کرد.

اواخر آبانماه سال ۹۸ طالبان در قبال رهایی ۳ نفر از اعضای خود، دو استاد دانشگاه آمریکایی کابل که پس از ربوده شدن توسط شبکه حقانی از بیش از سه سال اسیر بودند، را آزاد کرد.

پس از این تحول، 'عمران‌خان' نخست وزیر پاکستان با استقبال از آزادی دو گروگان آمریکایی و استرالیایی گفت: اسلام‌آیاد نقش تسهیل کننده در این زمینه ایفا کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha