۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۰:۲۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84376485
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ تروریست الشباب در سومالی کشته شدند

تهران – ایرنا- منابع رسمی سومالی شامگاه یکشنبه از کشته شدن ۱۵ تروریست الشباب در این کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سومالی، تروریست‌های الشباب وابسته به گروه القاعده حملاتی را علیه پادگان نظامی در منطقه "دینسور" سومالی انجام دادند.

عملیات ارتش سومالی و تروریست‌های سومالی علاوه بر کشته شدن ۱۵ تروریست، تمام تجهیزات نظامی آن ها نیز توسط نظامیان سومالیایی ثبت وضبط شد.

افسران ارتش سومالی نیز با تأیید کشته شدن این تعداد از تروریست‌ها اعلام کردند که همچنان تعقیب باقی مانده الشباب ادامه دارد.

ارتش سومالی در عملیاتی مشابه نیز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد بود که ۵۰ نفر از عناصر گروه تروریستی «الشباب» وابسته به القاعده را از پای درآورده است. 

گروه تروریستی الشباب یک گروه مسلحانه وابسته به شبکه «القاعده» است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده را پایه‌ریزی کرده است. 

سومالی از زمان تأسیس گروهک الشباب در سال ۲۰۰۴ درگیر جنگ با این گروهک است که تعداد عناصر آن در سال ۲۰۱۴ میلادی بین ۷ تا ۹ هزار نفر برآورد شده‌ است. 

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در «موگادیشو» پایتخت سومالی حمله کرده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha