۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۱
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84376475
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۷ هکتار از مراتع استان اصفهان امسال در آتش سوخت

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۶۷ هکتار از مراتع و پوشش‌های گیاهی غرب و جنوب این استان در سه ماه اول امسال دچار آتش سوزی شد.

منصور شیشه‌فروش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع ۱۸ فقره آتش سوزی در مراتع استان اصفهان از ابتدای سالجاری تاکنون به وجود آمد.

وی آخرین مورد را روز گذشته و در مراتع "سلطان خلیل" شهرستان شهرضا عنوان کرد و گفت: در این حادثه ۲ هکتار مرتع دچار آتش سوزی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این آتش‌سوزی حوالی ظهر دیروز روی داد پس از یک ساعت تلاش عوامل امدادی و تیم‌های محلی مهارشد.

وی گرما، خشکی هوا، وزش بادهای گرم، کاهش بارش‌های فصلی وخشکی پوشش‌های گیاهی را از جمله عواملی برشمرد که شرایط وقوع حریق در عرصه‌های طبیعی زیست محیطی و گیاهان مرتعی و جنگلی را تشدید می‌کند.

شیشه‌فروش با اشاره به پیش‌بینی تداوم افزایش دما، بر ضرورت پاکسازی پوشش‌های گیاهی خشک در مزارع و باغ‌ها تاکید کرد و گفت: باید از روشن کردن آتش و رها کردن اشیای براق و صیقلی در محیط زیست به‌منظور جلوگیری از حریق خودداری شود.

استان اصفهان ۱۰.۷ میلیون هکتار  مساحت دارد که بیش از ۹۰ درصد آن معادل ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های طبیعی و ملی تشکیل می‌دهد و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار جنگل معادل (۴ درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع معادل (۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابان معادل (۳۲ درصد) است.

حدود ۲ میلیون هکتار از اراضی مرتعی استان اصفهان مستعد آتش‌سوزی است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha