تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای ۱۸هزار نفر در چهارمحال وبختیاری آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیای از ورود محموله جدید واکسن کرونا در استان خبر داد و گفت: بر اساس آن تزریق دوز نوبت دوم برای ۱۸ هزار نفر از مردم استان از روز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه آغاز شده است.

سید راشد جزایری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گروه سنی بالای ۷۰ سال سن که نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند برای تزریق نوبت دوم به ترتیب فراخوان می‌شوند.

وی با بیان اینکه واکسن‌های جدید تا پایان هفته تزریق شود، تصریح کرد: این در حالی است که تزریق واکسن برای گروه‌های سنی دیگر تا اطلاع بعدی اجرا نمی‌شود.

جزایری از تزریق ۵۷ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا در استان خبر داد و گفت: در مجموع تاکنون ۵۹ هزار و ۵۰۰ دوزواکسن وارد استان شده است.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیای ابراز امیدواری کرد که با تزریق واکسن به بخش قابل توجهی از جمعیت استان و کشور، برخی از محدودیت‌های کرونایی برداشته شود.

جزایری با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه حفظ فاصله اجتماعی، خاطرنشان کرد: همچنان وضیعت شیوع کرونا در استان شکننده است و هر گونه عادی‌انگاری می‌تواند شیوع این ویروس را در استان صعودی کند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۳۰ خرداد) ۱۳۸ هزار و ۴۳ مورد نمونه‌گیری کرونا در استان انجام شده که از این تعداد ۴۷ هزار و ۲۲۴ بیکار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

هم اینک شهرستان‌های بن، سامان، خانمیرزا و کوهرنگ در وضعیت زرد( خطر متوسط) شیوع کرونا و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی(پرخطر) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha