نماینده گناباد: لایحه رتبه‌بندی معلمان نیازمند اصلاح است

گنابادد-ایرنا- نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه رتبه بندی معلمان دارای اشکالات متعدد و نیازمند اصلاح است.

محمد صفایی دلویی عصر یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات لایحه رتبه بندی معلمان در گناباد افزود: این لایحه که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، خام  و دارای اشکالات متعددی است و ابتدا قرار بود در سال ۱۳۹۵ توسط دولت ارایه شود و در برنامه ششم توسه کشور اجرا شود ولی با تاخیر و امسال تدوین و به مجلس ارایه شد.

وی در ادامه  این جلسه که با هدف استفاده از نقطه نظرات مسوولان ذیربط و معلمان شهرستانهای گناباد و بجستان در بررسی لایحه رتبه بندی معلمان برگزار شد  ادامه داد:  باید تمام نقاط قوت و ضعف این لایحه به صورت کامل بررسی شود و در بررسی آن در کمیسیون آموزش مجلس این مسائل را پیگیری می کنم.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی  نادیده شدن خدمت در مناطق محروم،  اعمال مدرک دوم برای حوزه اداری، توجه به مشکلات بازنشستگان در نظام رتبه بندی و شاخصهای مربوطه و همطرازی آموزش و پرورش با مزایای دانشگاه های عالی را از جمله درخواستهای فرهنگیان در بررسی این لایحه دانست.

صفایی ابراز امیدواری کرد که زمان بررسی لوایح در مجلس شورای اسلامی از نقطه نظرات  استانها بیش از پیش استفاده شود.

وی ادامه داد: تمرکز گرایی افراطی ما را به نفت وابسته کرد و باعث شد که دولت ها خود را بی نیاز از جامعه ببینند و در نتیجه فاصله بین دولت و ملت ایجاد شد و به اشتباه تصور بر این بود که در آمد نفتی درآمد دولت است در صورتی که تلاش دولت باید بر پایه دریافت مالیات و تلاش و سختکوشی باشد و نباید فروش سرمایه ملی به عنوان درآمد دولتها محسوب شود.

نماینده گناباد و بجستان در مجلس گفت: دیگر آسیبی که ما را تهدید می کند عوام زدگی است چون در انتخاب ها نیاز به رای مردم داریم و هر کنش عوام فریبانه می‌تواند آرا را به سمت خود جمع کند در حالی که همیشه رضایتمندی مردم با سرنوشت جامعه همسو نیست.

رییس آموزش و پرورش گناباد هم مهمترین انتقادات به لایحه و طرح  رتبه بندی معلمان را کاهش انگیزه بین پرسنل اداری به علت عدم تعلق رتبه بندی دانست.

حسین احمدی گفت: نیروهایی که در اداره حضور دارند از بطن آموزشگاه ها و کلاس ها در جایگاه مسوولیت و تصمیم گیری قرار گرفته اند و شرایط کاری سخت تری را تجربه می کنند چرا که تصمیمات کلی و برنامه ریزی در حوزه اداری گرفته می شود.

حمیدرضا رمضانی رییس آموزش و پرورش شهرستان بجستان نیز با اشاره به این که لایحه رتبه بندی معلمان نیازمند بررسی بیشتر است گفت: باید در لایحه امتیازاتی به خدمت در مناطق محروم داده شود.
 رییس پارلمان معلمان  آموزش و پرورش گناباد هم گفت: لایحه رتبه بندی معلمان از بسیاری از اهداف خود فاصله گرفته و از نواقص مهم آن عدم توجه به لیاقتهای علمی و پژوهشی این افراد و جداسازی  کادر اداری از معلمان است در حالی که  این 2 بخش در کنار هم و از ارکان مهم آموزش و پرورش هستند

مجید دانا گفت: در ابتدا قرار بود تا آموزش و پرورش در رتبه بندی  مثل دانشگاه‌ها دیده شود تا رتبه بندی معلمان در راستای تلاش آنها برای  فعالیتهای  علمی و پژوهشی باشد ولی در لایحه فوق به این مساله توجه نشده است.

وی تصریح کرد: این لایحه اگر تصویب نشود بهتر  از آن است که با این نواقص تصویب شود و مجلس نباید عجولانه آن را بررسی کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی  ۱۸ خرداد ماه جاری با کلیات لایحه رتبه بندی معلمان موافقت کردند.

شهرستانهای  گناباد و بجستان با ۱۳۰ هزار  نفر جمعیت به ترتیب در فاصله ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب و جنوب غربی مشهد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha