طرح تأمین مالی واحدهای تولیدی راکد استان تهران اجرایی می‌شود

تهران - ایرنا - استاندار تهران گفت: با توجه به لزوم تحقق شعار سال، طرح تأمین مالی برای واحدهای تولیدی راکد استان تهران اجرایی می‌شود.

 انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: مانع زدایی از روند تولید اهمیت زیادی دارد و در این راستا همه دستگاه های استان باید همکاری و مساعدت لازم با واحدهای تولیدی را داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح تأمین مالی در راستای کمک به واحدهای راکد استان اجرایی می شود؛ در این راستا سه طرح جهش تولید، طرح تام ویژه صنایع معدنی و طرح رونق تولید در دستور کار دولت قرار گرفته است.

استاندار تهران گفت: در طرح تام ویژه صنایع معدنی، بر اساس توافق با دو بانک تجارت و صنعت، معدن مقرر شده از محل منابع شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، تسهیلات به طرح‌های اجرایی با نرخ ۱۸ درصد پرداخت شود.

همچنین حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به بررسی ۱۱ طرح تولیدی و صنعتی در سطح استان تهران اظهار داشت: عموماً تقسیط تسهیلات بانکی که در سال های گذشته افزایش یافته بود که به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلات ناشی از آن و تحریم، صاحبان کسب و کار قادر به پرداخت آن نبودند.

وی بیان کرد: دستور کار دوم نیز طرح تأمین مالی برای سال جاری بود که سه طرح با عنوان طرح «جهش تولید»، طرح «تام ویژه صنایع معدنی» و طرح «رونق تولید» در دستورکار دولت قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در تعریف طرح «تام ویژه صنایع معدنی» افزود: طی توافق با دو بانک تجارت و صنعت، معدن مقرر شده از محل منابع شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت معادل آن تسهیلات به طرح‌های اجرایی با نرخ ۱۸ درصد پرداخت شود.

عسگری تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از محل طرح رونق، پرداختی صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha