کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان

تهران- ایرنا- مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: با بررسی و کنترل محموله اثاثیه منزل برای ارسال به کشور آلمان، ۲۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در جداره تخت‌خواب جاسازی شده بود، کشف شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از گمرک، غلامرضا صفاری طاهری، اظهار داشت: پس از مشکوک شدن حراست یکی از شرکت های هواپیمایی، به بار اثاثیه منزل به مقصد آلمان، در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام(ره)، کارکنان مبارزه با مواد مخدر و مربیان سگ های موادیاب با تکنیک های فنی به موضوع ورود کردند.
وی افزود: این محموله که شامل لوازم تخت خواب، تاج تخت و کمد لباس بود توسط واحد ایکس ری و سگ های موادیاب گمرک بررسی شد و با هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر بازگشایی شد.
صفاری طاهری گفت: پس از بازگشایی، ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر با لفاف که در جداره محموله تخت، جاسازی شده بود کشف شد و طی صورتجلسه ای تحویل مقامات ذی صلاح برای اقدامات قانونی و  بررسی های بیشتر قرار گرفت.
وی افزود: گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین مرز هوایی کشور، ضمن توجه ویژه به موضوع تکریم ارباب رجوع، مراجعان و مسافران،  در قالب ارائه تسهیلات، اهتمام به انجام امور کنترلی به شکل نامحسوس و غیر مزاحم را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرکل گمرک فرودگاه امام تاکید کرد: در سال ۹۹ در زمینه کشف مواد مخدر، ۵۵ مورد کشفیات داشتیم که  عمده آن در حوزه امانات پستی بود که شامل بذر شاهدانه، قرص روانگردان، تریاک و شیره تریاک، کتامین و شیشه بوده است و هشت مورد کشفیات جدید نیز در این زمینه در دو ماه گذشته، صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، طی سال ۱۳۹۹ بیش از چهار میلیون بازرسی انجام شده که در حوزه مقابله با قاچاق کالا تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha