۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84376216
۰ نفر

برچسب‌ها

زائران پیاده حضرت امام رضا (ع) راهی مشهد شدند

مشهد- ایرنا- جمعی از علاقه‌مندان به حضرت امام رضا (ع) همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد باسعادت ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در قالب کاروان‌های کوچک راهی مشهد شدند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش بینی می‌شود حدود هزار زائر پیاده در این ایام به مشهد مشرف شوند.

حسین رضایی افزود: براساس اطلاعات رسیده، از این تعداد ۴۸۰ زائر از نیشابور، حدود ۱۰۰ زائر از فریمان، ۱۵۰ زائر از سرخس و باقی آنان از طریق جاده قوچان و جاده قدیم نیشابور راهی مشهد هستند که یک کاروان از فریمان را زنان و باقی کاروانها را مردان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اقامت این زائران در مشهد یک روزه خواهد بود که با تمهیداتی که مدیران کاروانها اندیشیده‌اند از مراکز اقامتی امن که از مراکز بهداشت و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجوز دارند برای اقامت آنها استفاده می شود و در طول مسیر هم اقامتگاههای ثابت با خدمات سرپایی و درمانی پذیرای زائران پیاده امام هشتم (ع) هستند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: زائران پیاده برای زیارت امام هشتم (ع) ۲ نوبت در سال یکی در دهه کرامت و دیگری در دهه آخر صفر به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند که با توجه به شیوع کرونا سال گذشته زائر پیاده به مشهد مقدس سفر نکرد و آخرین آمار حضور زائران پیاده در دهه کرامت مربوط به سال ۱۳۹۸ و به تعداد ۱۰ هزار نفر و در دهه آخر صفر همان سال به تعداد بیش از ۵۰۰ هزار نفر در قالب ۲ هزار و ۶۶۰ کاروان از ۲۱ استان کشور می‌باشد.  

وی افزود: هر کدام از کاروانهای زیارتی که همزمان با دهه کرامت از شهرهای مختلف به مقصد مشهد حرکت می کنند، مجوزهایشان را از فرمانداری و شورای هیاتهای مذهبی آن شهرستان دریافت می کنند لذا جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) فقط پذیرایی آنها در جاده را بر عهده دارد همچنین از قبل مکان اقامت امن با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برای این کاروانها در مشهد در نظر گرفته شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha