تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به خراسان شمالی اعزام شدند

بجنورد-ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی گفت : تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشور برای بررسی علت سانحه سقوط هواپیمای آموزشی در این استان به منطقه اعزام شدند.

ابراهیم صارمی عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد علت سقوط این هواپیمای آموزشی اظهارداشت : اگرچه علت اولیه نقص فنی هواپیما اعلام شد، ولی بررسی دقیق این حادثه باید از سوی کارشناسان سازمان هواپیمایی انجام و اظهار نظر شود.
وی اضافه کرد : اجساد دو کشته شده ناشی از سقوط هواپیما از سوی گروههای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تحویل نیروهای انتظامی شد و به نزدیکترین بیمارستان منطقه در شهر آشخانه تحویل سردخانه خواهد شد.
یک منبع مطلع در نیروی انتظامی استان خراسان شمالی که در محل حادثه حضور داشت اسامی کشته شدگان ناشی از این سانحه هواپیمایی را کاپیتان جواد فیروزکوهی و  حامد محمد زاده اعلام کرد.
حوالی ساعت 13.56 دقیقه عصر امروز یک فروند هواپیمای آموزشی در منطقه رباط قره بیل در شهرستان گرمه در جنوبغربی استان خراسان شمالی به دلیل آنچه که نقص فنی اعلام شد سقوط کرد که براثر این سانحه هر دو سرنشین این هواپیما که متعلق به شرکت آموزشی هواپیمایی فراسپهر بجنورد بود، کشته شدند.
واخر فروردین ماه امسال هم یک فروند هواپیمای آموزشی ۲ نفره به هنگام بازگشت از شاهرود به علت کمبود سوخت در جاده کنار فرودگاه جاجرم خراسان شمالی که باند آن بسته بود، فرود اضطراری کرد.
وزش باد و لزوم پرواز در ارتفاع بالا را موجب افزایش مصرف و کمبود سوخت برای این هواپیمای آموزشی در راه برگشت عنوان شد.

در این حادثه خلبان برای جلوگیری از خطر احتمالی سقوط به علت کمبود سوخت درخواست فرود اضطراری به فرودگاه جاجرم را ارائه کرد که به علت عدم پاسخگویی در جاده کنار فرودگاه فرود آمد. در این سانحه  آسیبی به ۲ سرنشین این هواپیما وارده نشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha