لاپورتا: شرایط مالی بارسا از تصوراتم وخیم‌تر است؛ سوپرلیگ ناجی ما است

تهران- ایرنا- رییس باشگاه بارسلونا اقرار کرد که شرایط مالی آبی اناری‌ها از آنچه در ابتدا تصور می‌کرده، وخیم‌تر است.

به گزارش ایرنا، «خوآن لاپورتا» ۵۸ ساله در ماه مارس برای دومین بار ریاست باشگاه بارسلونا را برعهده گرفت و جانشین «جوزپ ماریا بارتومئو» شد.

رییس تازه‌وارد بارسا از زمان به دست گرفتن سکان این باشگاه با چند بازیکن نیز قرارداد امضا و در عین حال تلاش کرده تا درک دقیقی از شرایط جاری در نیوکمپ داشته باشد.

لاپورتا در گفت‌وگو با نشریه لاونگاردیا اسپانیا اظهار داشت: شرایط باشگاه از آنچه تصور می‌کردم، بدتر است هرچند می‌دانستم باشگاه در شرایط دشواری قرار دارد. چند قرارداد وجود دارد که به شدت دست ما را بسته است. در مورد موضوعاتی نیز باید توضیحاتی ارائه شود و به شخصه هیچ اقدامی را دور از انتظار نمی‌دانم.

وی افزود: همه چیز روشن خواهد شد زیرا در غیراین صورت ما در به وجود آمدن این شرایط شریک جرم هستیم. در قراردادها همیشه افراد مشخصی ذی‌نفع هستند.

باشگاه بارسلونا در بین باشگاه‌های جهان بالاترین دستمزدها را پرداخت می‌کند؛ موضوعی که شرایط وخیم مالی کنونی آنان را توضیح می‌دهد و لاپورتا ضرورت رسیدگی به این موضوع را به خوبی درک کرده است.

وی در ادامه افزود: مجموعه تیم دستمزدهای از رده خارج شده‌ای دارند و مجبوریم دستمزدها را دستکاری کنیم. می‌توانیم قراردادهای فعلی را تغییر داده یا دوباره تنظیم کنیم و سپس تدابیر جدی اتخاذ خواهیم کرد که البته تمایلی به آن نداشتیم. برای مصلحت بارسلونا از هیچ اقدامی مضایقه نخواهیم کرد.

لاپورتا: شرایط مالی بارسا از تصوراتم وخیم‌تر است؛ سوپرلیگ ناجی ما است

لاپورتا تاکید کرد: اختلاف دستمزدها و کاهش ارزش دارایی‌های ثابت رقمی معادل ۶۵۰ میلیون است؛ رقمی که از درآمدهای باشگاه بیشتر است.

یکی از عمده اهداف لاپورتا امضای قرارداد جدید با «لیونل مسی» است اما وی همچنان در انتظار پاسخ مرد آرژانتینی است.

وی در مورد مسی تصریح کرد: دوست دارم مسی هرچه زودتر جواب مثبت دهد؛ این اتفاق از تمامی جهات به ما کمک می‌کند. هر روز با وی در تماس هستیم؛ مسی هیجان‌زده است و از اشتیاقی که برای ماندن از خود نشان داده، تشکر می‌کنم.

لاپورتا در پایان تاکید کرد: سه یا چهار خرید دیگر خواهیم داشت. اگر می‌خواهیم فوتبال جذاب تر و ماندگارتر باشد، باید در مسیر سوپرلیگ اروپایی قدم بگذاریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha