استاندار یزد: منتخبان مردم پیگیر رفع مشکلات جامعه باشند

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: منتخبان مردم در مسوولیت ریاست‌جمهوری و همچنین در شوراهای اسلامی شهر و روستاها خدمت به مردم ،رفع مسایل و مشکلات آنها را به جد پیگیر و آن را در دستور کار و برنامه های خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا،محمدعلی طالبی روزیکشنبه در نشستی با قدردانی از عوامل اجرایی انتخابات شهرستان یزد افزود: تمامی شواهد امر بر این گواه است که آزمون یادشده  به خوبی و با سلامت کامل در استان یزد برگزار شد.

وی ادامه داد: موفقیت برگزاری انتخابات تبلور همکاری مردم و تلاش مخلصانه تمامی دست‌اندرکاران در بخش‌ های مختلف است که همه طبق مقررات رسالت خود را انجام دادند.

استاندار یزد با بیان اینکه تمامی عوامل در برگزاری انتخابات سالم و گسترده ،نقش موثری داشتند اظهارکرد: برگزاری انتخابات با این حجم، نتیجه تلاش و برنامه‌ریزی عوامل و دست‌اندرکاران آن است و باید از آنها قدردانی کرد.

طالبی با بیان اینکه بخش زیادی از این زحمت بر عهده نیروهای مستقر در فرمانداری یزد بود، تصریح کرد: لازم است با حضور در این محل از تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران سختکوش قدردانی کنم  و همه باید تابع مقررات باشیم و وظایف خود را در خدمت به مردم به نحو مطلوب انجام دهیم .

سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر، روستایی و عشایری ۲۸ خردادماه جاری در ایران برگزار شد و از میان چهار نامزد ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی انتخاب شد.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استانداری  یزد  از میان چهار نامزد در این دوره ، آقای رییسی با کسب ۷۲ درصد، اکثریت آرای شرکت کنندگان را در این استان کسب کرد.

احمد ترحمی بهابادی شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تعداد افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات را ۷۳۳ هزار و ۷۲۱ نفر ذکر کرد و افزود: میزان مشارکت واجدان شرایط استان در انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۵۸ درصد بود که آقای رئیسی ۳۰۵ هزار و ۹۳۰ رای را در استان کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین آقایان عبدالناصر همتی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۳۴ هزار و ۸۵۴ رای ،  محسن رضایی ۲۲ هزار و ۹۰۰ رای و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی هم ۱۷ هزار و ۵۹۸ رای به دست آوردند.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند و از مجموع جمعیت استان حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

این استان  ۲۴ شورای  شهر و ۳۹۷ شورای روستایی دارد که ۲۳ شورای آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha