تحلیلگر سیاسی: عملکرد رئیسی در قوه قضاییه عامل گرایش مردم به او شد

تهران - ایرنا - یک تحلیلگر مسائل منطقه گفت که عملکرد حجت الاسلام رئیسی در دوران تصدی قوه قضاییه ، عامل گرایش مردم به او و در نتیجه پیروزی در انتخابات شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، حسن تیزمغز در گفت و گو با شبکه تلویزیونی العربی وابسته به قطر ، اظهار داشت : رئیسی عمکرد بسیار مثبتی در دوران ریاست قوه قضائیه از خود نشان داد و همین امر باعث شد تا بالاترین رای را به دست آورد.

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی سفر رئیسی به برخی کشورهای همسایه ایان نیز در بهبود چهره انتخاباتی او نقش و تاثیر مثبتی به همراه داشت . 

تیزمغز به شبکه العربی گفت که رای به دست آمده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران پشتوانه مردمی خوبی برای رئیس جمهوری منتخب به همراه آورد.

وی اظهار داشت :برخی از احزاب سیاسی و حتی شماری از کشورها در تبلیغات ضد ایرانی بسیار تلاش کردند تا از میزان مشارکت عمومی در این انتخابات بکاهند اما آنچه که مشاهده کردیم پاسخی مناسب به این اقدامات بود و شاید کمتر کسی تصور می کرد  مردم استقبال بالایی از این دوره از انتخابات داشته باشند.

به گفته تیزمغز وضعیت اقتصادی کشور و تحریم های اعمال شده علیه نظام جمهوری اسلامی ایران مشکلات اقتصادی زیادی را به وجود آورده بود اما حضور مردم به طور غیر منتظره ای شکل گرفت و حتی مدت زمان رای گیری بارها تمدید و تا ساعت ۲ بامداد هم رای مردم اخذ شد.

او گفت: مشارکت این بار کمتر از انتخابات ریاست جمهوری پیشین است . روحانی در انتخابات قبلی ۲۶ میلیون رای آورد. رئیسی در این انتخابات رقیب قدرتمندی نداشت زیرا اصلاح طلبان نتوانستند شخصیت برجسته ای از میان خود را در این انتخابات ارائه دهند و همین امر باعث شکست آنها در این انتخابات شد با وجود این من تصور می کنم استقبال ممتازی از آقای رئیسی انجام گرفت . 
حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در انتخاباتی که جمعه ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار شد موفق به کسب بیش از ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای (۶۲ درصد آرای ماخوذه) شد و به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران از سوی مردم انتخاب شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha