۳۰ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84376063
۰ نفر

برچسب‌ها

شکارچیان متخلف در خلخال دستگیر شدند

اردبیل- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: ۲ شکارچی غارت‌گر حیات وحش که اقدام به شکار غیر مجاز در فصل ممنوعه شکار در منطقه حفاظت شده آق داغ این شهرستان کرده بودند، دستگیر شدند .

 مهدی کسائی روز یکشنبه  به ایرنا افزود: محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست خلخال از این دو شکارچی متخلف  ۲ قبضه اسلحه شکاری و همچنین لاشه ۱۵ قطعه کبک شکارشده از منطقه حفاظت شده آق داغ واقع در بخش مرکزی این شهرستان کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره با آثار زیان‌بار و جبران ناپذیر ناشی از شکار وحوش در فصل بهار و زمان زادآوری حیوانات وحشی اظهار کرد: برای مقابله با تعرض به حیات وحش شهرستان ، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال اضافه کرد : شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (ج) ماده ۳ قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک نر را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال و بهای هر قطعه کبک ماده نه میلیون ریال تعیین کرده است که این مبلغ بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچیان متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می شود .
منطقه حفاظت شده آق داغ به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha