امام جمعه کاشان: رفتار اخلاقی نامزدها پس از انتخابات غرورانگیز بود

کاشان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان گفت: رفتار اخلاقی و تسلیم محض ملت شدن نامزدهای انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری پس از اعلام نتایج غرورانگیز بود.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد در چهار حوزه رییس جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان در حالی برگزار شد که مسایل اخلاقی در این حماسه حضور ملی موج می‌زد.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی سید ابراهیم رئیسی، سه نامزد دیگر در میدان با نهایت کرامت اخلاقی و رأفت اسلامی، خوش‌قولی و خوش‌خلقی به رقیب پیروز تبریک گفتند، افزود: رئیسی نیز به عنوان رییس جمهوری منتخب به شایستگی از نامزدهای دیگر تقدیر کرد؛ این در حالی بود که پس از اعلام نتایج انتخابات رییس جمهوری آمریکا، مدت‌ها طول کشید تا ترامپ شکست خود را بپذیرد و همواره تلاش می‌کرد خود را برنده، انتخابات را مخدوش و تقلب را در انتخابات جدی بداند.

امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه پس از انتخابات اخلاق در سرتاسر کشورمان موج می‌زند، خاطر نشان کرد: هیچ یک از نامزدها دغدغه‌ای از خود نشان نداد، بلکه با اقتدا به کلام امام امت و رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «میزان رای ملت است» تسلیم محض  آرای مردم شدند.

آیت‌الله سلیمانی تصریح کرد: پس از اعلام نتایج رقابت نامزدهای رییس جمهوری در میدان رقابت، آنان با اخلاق تمام تبریک‌ گفتند و این مهم در شوراها نیز همین روال را داشت.

وی با تقدیر تمامی دست‌اندرکاران انتخابات از جمله عوامل اجرایی، نظارت، برقراری امنیت، نیروهای انتظامی، بسیجیان، خبرنگاران رسانه‌ها و صدا و سیما که در ایجاد هیجان و شعور مردمی نقش محوری و کلیدی داشتند، خاطر نشان کرد: نهایت تشکر  سپاسگزاری را  در راس از رهبر معظم انقلاب داریم که مردم را به حماسه حضور تشویق کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ماه برگزار شد.

در انتخابات رییس جمهوری، سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای مردم به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد؛ رئیسی در شمارش آرای اخذ شده در کاشان نیز با ۹۴ هزار و ۸۸۸ رای  بیشترین آرای مردم این شهرستان را کسب کرد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha