استاندار مرکزی: حضور حماسی مردم در انتخابات محاسبات دشمن را به هم ریخت

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: حضور گسترده و دشمن شکن مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه محاسبات از پیش تعیین شده دشمن را به هم ریخت.

سید «علی آقازاده» روز یکشنبه در آیین بتن ریزی سه هزار متر مکعبی تقاطع غیرهمسطح مقاومت اراک افزود: مردم همیشه در صحنه کشور و استان مرکزی از ساعات نخست رای گیری تا ساعاتی از بامداد روز شنبه در پای صندوق های رای حضور داشتند و بار دیگر حماسه بزرگی را خلق کردند.

وی بیان کرد: مردم ثابت کردند با وجود شرایط اقتصادی سخت که به خاطر تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایجاد شده، پای آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری معظم ایستاده‌اند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه کار بزرگی انجام دادند و منتخب مردم در ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت زندگی مردم به کار گیرند.

آقازاده اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد در استان مرکزی به بهترین شکل برگزار شد و ۳۰ هزار نفر در امر برگزاری این آزمون سیاسی دخیل بودند و کوچکترین تنش در استان ایجاد نشد.

وی گفت: پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک روزهای پایانی خود را می‌گذراند و منتخبان دوره جدید باید از تجارب این دوره نیز بهره گیری کنند و طرح های نیمه تمام را به اتمام رسانند.

استاندار مرکزی افزود: حجم بتن ریزی سه هزار متر مکعبی در یک روز، رکورد بی سابقه در اراک است و استمرار این حرکات و اجرای طرح های دیگر، توسعه در این شهر را بیش از پیش می‌کند.

شهردار اراک هم در این آیین گفت: میدان مقاومت به دلیل واقع شدن در مسیر خیابان قائم مقام فراهانی که یکی از پرترددترین معابر کلانشهر اراک است به عنوان یک گره ترافیکی بود و نیاز به اجرای پروژه و غیرهمسطح سازی معبر داشت.

«سعید بیاتیان» افزود: با توجه به اجرای پل‌های شهید بختیاری، تقاطع میدان ورزش (آزادگان)، روگذر بلوار قدس و خاتم الانبیاء در مسیر شرق نسبت به میدان مقاومت و تکمیل و گشایش تقاطع غیرهمسطح صیدی در مهرماه سال گذشته در ناحیه غربی میدان، نیاز به اجرای پروژه میدان مقاومت به عنوان قطعه میانی در این محدوده از رینگ شهری ضروری بود.

وی بیان کرد: تقاطع غیرهمسطح مقاومت اراک مقرر شده بود که در ۸۴۰ روز توسط قرارگاه خاتم اجرا شود اما در اقدامی شجاعانه روزشمار اجرای این طرح به ۱۸۰ روز تغییر کرد.

شهردار اراک ادامه داد: بسیاری از زیرساخت‌های این طرح که هر کدام یک پروژه بود در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی اجرا شده و حجم بتن ریزی سه هزار مترمکعبی در یک روز برای این طرح در اجرای طرح‌های مدیریت شهری اراک بی سابقه است.

بیاتیان عنوان کرد: ایجاد نخستین خطوط بی آر تی در اراک در مناطق شهرک هجرت، شهرک بعثت، شهرک جوادیه و الغدیر به سمت میدان شورا در دستور کار ویژه قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک هم در ادامه این آیین گفت: هرجا اتحاد، وحدت و همدلی باشد، اتفاقات خوب رقم می‌خورد و تقاطع غیرهسطح مقاومت اراک در این راستا با روند و سرعت خوبی در پیش است.

«مرتضی سورانه» افزود: در اجرای بسیاری از طرح های شهری اراک ریلی ایجاد شده که آیندگان نیز نمی‌توانند از آن خارج شوند و امید است شورای ششم برنامه های هدفگذاری شده را به سرانجام برساند.

وی بیان کرد: اجرای طولانی طرح‌های شهری از سال‌های گذشته مانند پل سنجان در شان و زیبنده مردم این شهر نیست و امید است تمام طرح ها در مدت مشخص شده به نتیجه برسد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha