دمای هوای زنجان در مناطق گرمسیر به بالای ۴۰ درجه خواهد رسید

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: پیش بینی می شود میزان دمای هوای این استان تا پایان هفته جاری در مناطق گرمسیر به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد برسد.

سونا صرفی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی هواشناسی، طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه /۱ و ۲ تیر ماه/ میزان دمای هوای استان زنجان بین ۱ تا ۳ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

وی به وزش باد در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: وزش باد تا پایان هفته جاری و حتی پس از آن نیز می تواند ادامه داشته باشد و سرعت آن در برخی مناطق به حد نسبتا شدید هم برسد.

صرفی با بیان اینکه روز گذشته /یکشنبه ۳۰ خرداد ماه/ بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه اصلی هواشناسی خدابنده با ۵۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شد، افزود: دمای فعلی شهر زنجان ۲۴ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۱ درجه سانتیگراد خنکتر شده است.

این کارشناس هواشناسی، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سلطانیه با میزان دمای ۱۴+ درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم نیز با ۴۱+ درجه سانتیگراد به ترتیب به عنوان خنکترین و گرمترین نقطه این استان گزارش شدند.

وی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: در مدت یاد شده میزان کمینه و بیشینه دما در چورزق ۲۳ و ۴۱، ماه نشان ۲۲ و ۴۰، گیلوان ۲۴ و ۴۰، آب بر ۲۳ و ۳۹، زرین رود ۱۹ و ۳۹، دندی ۱۷ و ۳۹، گرماب ۱۵ و ۳۸، فیله خاصه ۲۱ و ۳۸، حلب ۱۸ و ۳۸، نیک پی ۱۷ و ۳۷، باش قشلاق ۱۷ و ۳۷، پری ۱۸ و ۳۶، خرمدره ۱۸ و ۳۵، فرودگاه زنجان ۲۱ و ۳۵، دانشگاه زنجان ۲۰ و ۳۵، صائین قلعه ۲۰ و ۳۵، زنجان ۱۷ و ۳۵، ابهر ۱۷ و ۳۴، سجاس ۱۵ و ۳۴، خیرآباد ۱۵ و ۳۳، قیدار ۲۱ و ۳۳، سلطانیه ۱۴ و ۳۳ درجه سانتیگراد گزارش شد.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha