گروه‌های سیاسی فضای رقابت را به فضای همراهی و کمک تبدیل کنند

تهران - ایرنا - مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و همه صاحب‌نظران و متخصصان بایستی دولت آینده را در ایجاد تحول در کشور و تغییر شرایط کمک نمایند و از امروز فضای رقابت را به فضای همراهی و کمک تبدیل نمایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «بابک نگاهداری» روز یکشنبه با اشاره به اهمیت حضور باشکوه مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: انتخابات مهم‌ترین نماد مردم سالاری دینی در کشور و محل خنثی سازی توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان است.

وی اضافه کرد: حضور گسترده و باشکوه مردم عزیز ایران در انتخابات همواره تاثیر به سزایی در ناامید کردن دشمنان کشور و سست کردن اراده و انگیزه آنها در اجرای نقشه‌های شوم خود در تضعیف کشور و ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و نامشروع نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است.

رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ها و راهبردهایی که به دنبال برهم زدن امنیت کشور، تقویت قومیت‌گرایی و ایجاد اختلافات شدید داخلی و حتی جنگ داخلی بوده‌اند، همواره پس از انتخابات و حضور مردم و نشان دادن همبستگی و اتحاد درون کشور، کنار گذاشته شده‌اند. زیرا انگیزه و اراده دشمنان کشور برای اجرای آن از بین رفته است.

 نگاهداری ادامه داد: یقینا انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ نیز بسیاری از این نوع نقشه‌های از پیش طراحی شده را که حتی ممکن است دستگاه‌ها اطلاعاتی و امنیتی کشور نیز از آنها بی‌اطلاع باشند را خنثی کرده است و این موضوع به خوبی اهمیت انتخابات و حضور پرشور مردم را در آن نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مردم از جهات مختلف تحت فشار قرار داشتند، اظهار داشت: تحریم‌های ضد انسانی، سوء مدیریت‌های داخلی که فشار تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، باعث شده بود فشار اقتصادی و معیشتی بالایی به اقشار مختلف مردم و به خصوص اقشار کم درآمد وارد شود.

 رییس حوزه رسیاست مجلس افزود: دشمنان کشور نیز  از ماه‌ها قبل، تحریم انتخابات و عدم حضور مردم در انتخابات را به صورت گسترده در رسانه‌های خود تبلیغ می‌کردند. از طرفی برخی شخصیت‌های سیاسی داخلی نیز در هفته‌های گذشته با دشمنان خارجی هم‌صدا شدند و تحریم انتخابات را تبلیغ کردند.

نگاهداری افزود: به رغم همه تحریم‌ها، بار دیگر مردم ایران آگاهی و آینده‌نگری خود را به روشنی نشان دادند و حضوری شکوه آفرین در انتخابات را به نمایش گذاشتند. صمیمانه بایستی از آنها تشکر و قدردانی نمود و باید قدر و منزلت این مردم عزیز را دانست.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور و مسیر سخت و دشوار دولت آینده عنوان داشت: صاحب‌نظران، مسوولان و نامزدهای انتخابات حتما از شرایط سختی که کشور با آن روبه ‌رو است و چالش‌ها مختلفی که در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد آگاه‌ بوده‌اند و با این آگاهی وارد میدان انتخابات شدند. حقیقتا این نامزدی اگر برای کسب رضای الهی بوده است، جهادی بزرگ و از خودگذشتگی بالایی است.

رییس حوزه ریاست مجلس ضمن تبریک به رییس جمهور منتخب اظهار کرد: همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و همه صاحب‌نظران و متخصصان بایستی دولت آینده را در ایجاد تحول در کشور و تغییر شرایط کمک نمایند و از امروز فضای رقابت را به فضای همراهی و کمک تبدیل نمایند. زیرا که اگر دولت و رییس جمهور منتخب مردم در چهار سال آینده موفق عمل نماید، این موفقیت در نظر مردم، موفقیت کل نظام و مسوولان کشورخواهد بود و اگر ناموفق باشد، همه مسوولان کشور و نظام مورد سوال و انتقاد قرار خواهند گرفت.

نگاهداری خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم نیز به عنوان مجلس انقلابی، در کنار دولت انقلابی آماده است با تعامل گسترده و سازنده مسیر حل مشکلات کشور و بهبود بخشی به وضعیت معیشت مردم و اقتصاد کشور را بیش از پیش هموار نماید تا مردم به خوبی از همکاری و تعامل سازنده دو قوه مقننه و مجریه بهره‌مند شوند.

سید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان رییس جمهوری منتخب مردم انتخاب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha