"پیشنمازی" منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری شد

ساری - ایرنا - ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد که با پایان یافتن نتیجه شمارش آرای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصادق پیشنمازی با کسب بیشترین آرا ، منتخب مردم استان برای این مجلس شد.

به گزارش ایرنا ، طبق گزارش ستاد ستاد انتخابات مازندران در مجموع روز ۲۸ خرداد برای میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری ۹۱۳ هزار و ۶۲۹ رای به صندوق ها انداخته شده بود که پیشنمازی با کسب ۵۹۱ هزار و ۲۸۱ رای بیشترین میزان آرای مردم مازندرن را کسب کرد.

تعداد آرای حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن گلی شیردار هم که برای مجلس خبرگان رهبری ۳۲۲ هزار و ۳۴۸ رای اعلام شده است.

مازندران چهار کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد که یک کرسی آن از زمستان سال ۹۸ و پس از فوت آیت الله نورالله طبرسی خالی مانده بود. برای پر کردن این کرسی در انتخابات میان دوره ای که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی برگزار شد ، ۲ نامزد با هم رقابت کردند.

ستاد انتخابات مازندران اعلام کرده است که نتایج انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری را در اجرای ماده ۶۶ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان و به استناد صورت جلسات دریافتی از تمام هیات‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌های تابع اعلام شده است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، در مجموع حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برابر با بیش از ۶۰ درصد از واجدان شرایط رای در استان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شرکت کردند.

طبق آما رسمی این ستاد ، ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان مازندران روز ۲۸ خرداد واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha