بهره‌مندی مددجویان بهزیستی از خدمات بیمه درمان و نسخه‌پیچی

تهران- ایرنا- معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان بهزیستی کشور از الکترونیکی شدن تمام خدمات بیمه درمان و نسخه‌پیچی برای افراد تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: افراد تحت پوشش این سازمان از خدمات بیمه درمان و نسخه‌پیچی با ارائه کد ملی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، محمد عباسی خاطرنشان کرد: از تیرماه ۱۴۰۰ افراد با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات درمان در مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: همه خدمات بیمه درمان و نسخه‌پیچی برای ۷۲۲ هزار و ۸۸۸ خانوار تحت پوشش بهزیستی الکترونیکی شده و ۳۱ خردادماه هر سال نیز اطلاعات به روز بیمه مددجویان و معلولان برای استفاده از دفترچه بیمه سلامت در سامانه بارگذاری می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: اسامی تمام افراد تحت پوشش بهزیستی که در سامانه ارمغان ثبت‌نام شده‌اند و از بیمه دیگری برخوردار نیستند، به بیمه سلامت اعلام می‌شود.

عباسی تاکید کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه، بیمه سلامت مجری و سازمان بهزیستی کشور به عنوان ناظر و ارائه‌دهنده اطلاعات سالانه در این زمینه اقدام می‌کنند.

وی یادآور شد: از تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه بیمه مددجویی حذف می‌شود و افراد تحت پوشش بهزیستی با کد ملی خود می‌توانند از خدمات درمان در مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha