انتخابات ۲۸ خرداد اراده راسخ و شعور سیاسی ملت را به عرصه ظهور درآورد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: آوردگاه بزرگ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بار دیگر اراده راسخ و شعور سیاسی ملتی را به عرصه ظهور در آورد.

«کوروش محمودیان» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حماسه انتخابات ۲۸ خرداد ثابت کرد که پیوند ناگسستنی ملت بزرگ ایران اسلامی با نظام مقدس جمهوری اسلامی حقیقتی تابناک و نفوذ ناپذیر است.

وی اظهار داشت: بی تردید خلق حماسه سیاسی ۲۸ خرداد امسال بار دیگر مردم سالاری دینی  را در ایران اسلامی به خوبی به جهانیان نشان داد  و این مهم بدون نقش آفرینی ملت بزرگ ایران و عزیزانی که در این مسیر خالصانه تلاش کردند، میسر نبود.  

نماینده عالی دولت در گیلانغرب با قدردانی از حضور پرشور مردم این شهرستان در پای صندوق‌های اخذ رای که تنور انتخابات را گرمتر نمود، گفت: ۳۷ هزار و ۳۱۸ نفر در انتخابات شرکت کردند و مشارکت ۷۹.۴ درصدی را رقم زدند.

محمودیان افزود: از مجموع ۲۹ هزار و ۸۸۱ برگ رای صحیح در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان ۱۹ هزار و ۴۴۳ رای به سید ابراهیم رییسی، چهار هزار و ۹۷۸رای به محسن رضایی میرقائد، چهار هزار و ۸۶۲ رای به عبدالناصر همتی و ۵۹۸ رای به سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی تعلق گرفته است.

وی گفت: لازم می دانم از مردم غیور گیلانغرب و همچنین زحمات ارزنده و طاقت فرسای همه عوامل برگزاری انتخابات که صادقانه و با حفظ امانتداری نیل به این مهم را در جهت اعتلای نظام به خوبی فراهم کردند، قدردانی کنم.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار شد.  

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha