نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در سیستان وبلوچستان اعلام شد

زاهدان- ایرنا- روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان نتایج سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را که روز جمعه ۲۸ خردادماه سالجاری در این استان برگزار شد را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا براساس اعلام روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان از مجموع یک میلیون و ۶۰۸ هزار و ۶۰۵ نفر از واجدین شرایط رای دادن در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یک میلیون و ۳۸ هزار و ۴۵۹ نفر در این انتخابات شرکت کردند که از این تعداد آرای ماخوذه ۱۴۶ هزار و ۷۲۴ رای باطله و ۸۹۱ هزار و ۷۳۵ رای صحیح بوده است.

میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری۶۱.۷۹ درصد بوده است.

بر اساس نتایج حاصله میزان آرای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سیستان و بلوچستان به ترتیب حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی ۵۴۱ هزار و ۲۱۲ رای، محسن رضایی قائد ۲۱۸ هزار و ۰۱۲ رای، عبدالناصر همتی ۱۰۸ هزار و ۷۲ رای و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی  ۲۳ هزار و ۵۳۹ رای است.

به گفته ابوذر کوثری رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان؛ ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات در سراسر این استان در نظر گرفته شد که از این تعداد ۶۰ درصد سیار و ۴۰ درصد ثابت بوده‌اند همچنین ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تعرفه که ۴۰۰ هزار تعرفه زیادتر از افراد واجد شرایط رای دادن در استان بوده از سوی ستاد انتخابات کشور برای منطقه در نظر گرفته شد.

به گفته محمد سرایانی مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سیستان ‌و بلوچستان ۴۰ هزار نیرو اعم از اجرا، نظارت به عنوان نماینده فرماندار، بخشدار و سایر اعضای شعبه در پای صندوق‌های رای این استان به مردم خدمت‌رسانی کردند و  ۷۳ هزار نفر از  افراد واجد شرایط رای دادن رای اولی بودند.

به گزارش ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی عصر شنبه در نشست خبری گفت: از کل واجدین شرایط ۵۹ میلیون  و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای ماخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸/۸ درصد است.

وزیر کشور افزود: سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای حائز مقام اول و از سوی مردم عزیز ما امانت‌دار دستگاه اجرایی و به عنوان رییس جمهوری انتخاب شد.

رحمانی فضلی گفت: محسن رضایی میرقائد با سه میلیون ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای و عبدالناصر همتی با دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ نفر در رتبه بعدی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی با ۹۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر در رتبه چهارم قرار گرفت و بقیه آرا به عنوان آرا باطله ماخوذه ۳ میلیون ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha