نوری المالکی به رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت

بغداد-ایرنا-نوری المالکی نخست وزیر اسبق عراق و دبیر کل حزب الدعوة الاسلامیة در پیام تبریکی به مناسبت انتخاب سید ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور و ملت ارتقا یابد و منافع برادرانه و مشترک دو طرف تامین شود.

به گزارش ایرنا نوری المالکی بعد از تبریک نوشت: ما امیدواریم که این انتخاب موفق مردم مسلمان و برادر ایران در تحقق آرزوها و اهداف آنها در زمینه رفاه ، پیشرفت و شکوفایی ، برداشتن تحریم های ناعادلانه از دوش آنها کمک کند و صبر و استواری آنها با پیروزی بزرگ مزین شود. ما مشتاقانه منتظریم روابط بین مردم و دو کشور خود را در سطح عالی، تقویت پیوندهای برادری و دوستی مبتنی بر مشترکات فراوان برای دستیابی به منافع مشترک خود ارتقا دهیم.

المالکی افزود: ملت ایران یک بار دیگر حضور آگاهانه خود در صحنه را نشان داد و پیروزی بر دشمنان و تبلیغات مغرضانه و طرح های مخربشان را محقق کرد.

آیت الله  سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در انتخاباتی که جمعه ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار شد موفق به کسب بیش از ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای (۶۲ درصد آرای ماخوذه) شد و به عنوان هشتمین رئیس جمهوری ایران از سوی مردم انتخاب شد.

تاکنون مسئولان عراقی با تفاوت قابل توجهی از سایر مسئولان جهان از طیف ها و جریان های مختلف سیاسی پیام های متعدد و تماس های تلفنی برای تبریک به رئیس جمهور منتخب ایران داشته اند که البته با توجه به اشتراکات و پیوندها و منافع مشترک ایران و عراق قابل انتظار بود.

پیش از این برهم صالح، رئیس جمهوری عراق و مصطفی کاظمی، نخست وزیر این کشور و چندین شخصیت و مقام مسئول از جمله روسای قوای قضاییه و مجریه در کنار ده ها تن از چهره های تاثیرگذار سیاسی و دینی آن کشور در پیام های جداگانه ای پیروزی ابراهیم رئیسی را تبریک گفته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha