مددی: از بی‌انصافی «مجیدی» تعجب می‌کنم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: از بی‌انصافی «فرهاد مجیدی» تعجب می‌کنم. همه عضو خانواده بزرگ استقلال هستیم و برای اعتلای آن تلاش می‌کنیم. مجیدی هروقت بخواهد می‌توانیم باهم بنشینیم و با صحبت، سوء تفاهم و مشکلات را برطرف کنیم.

به گزارش ایرنا، «احمد مددی» روز یکشنبه در گفت و گویی درباره وضعیت این باشگاه اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که متاسفانه از سکوت و صبوری من سوءاستفاده شده و به همین دلیل مجبورم به بیان این مطالب هستم. از بی‌انصافی «فرهاد مجیدی» تعجب می‌کنم. همه ما عضو خانواده بزرگ استقلال هستیم و برای اعتلای آن تلاش می‌کنیم. مجیدی بداند هیچکس بزرگتر از استقلال نیست.

وی افزود: علی‌رغم اینکه آمدن «گابریل پین» به ایران در تضاد با قوانین داخلی است، ولی با تمهیداتی تلاش کردم تا قرارداد سال بعد را برای او تنظیم کنیم. از سوی امور بین‌الملل باشگاه قرارداد پین را برای مجیدی ارسال کردیم تا برای پین ارسال کنند. بنده از بهترین وکلا جهت ویرایش و اصلاح این قرارداد استفاده کردم تا ماجرای ویلموتس‌ها تکرار نشود. در بحث قرارداد خارجی، منافع ملی و باشگاه استقلال برای من از همه چیز مهم‌تر است و زیر بار مسائل خلاف قانون مثل پرداخت مالیات از سوی باشگاه، حق ایجنت و ... نمی‌روم.

درباره دستیار خارجی مجیدی

مددی یادآور شد: اگر درباره شکایت نکردن پین به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) هم پیشنهاد دادیم و این بند را در قرارداد گذاشتیم و منتظر هستیم اگر پین نظری دارند به ما بگوید و نسخه نهایی را ویرایش کنیم. اصلا مذاکره یعنی همین که روی بندهای مختلف بحث کنیم و به اجماع برسیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: هیچکس حق ندارد دیگری را ناعادلانه قضاوت کند. رفتارهای مجیدی ناپایدار و بی‌ثبات است و باید این رویه اصلاح شود. او همه را مورد عتاب و توهین قرار می‌دهد، در حالی که در جایگاهی که قرار دارد، باید مراقب رفتارهایش باشد. مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و فکر تیم باشد. با توهین و سفسطه به هیچ تیمی امتیاز نمی‌دهند و برای توجیه نتایج تیم راه دیگری غیر از توهین و تهمت را برگزیند. 

تسویه با ۶۰ بازیکن

وی همچنین گفت: کارگزار باشگاه استقلال به همه تعهداتش عمل کرده؛ مردم بدانند مشکلات و چالش‌های باشگاه، ریشه‌ای ۱۰ ساله دارد. برای مجوز حرفه‌ای سازی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجبور شدم بدهی‌های ۱۰ ساله را پرداخت کنم. باورتان می‌شود که طلب بازیکنانی مانند پژمان منتظری، مجتبی جباری و بسیاری دیگر که بالغ بر ٦٠ نفر بودند، تا دوره من باقی مانده بود و ما آن را پرداخت کردیم؟ همچنین بدهی‌های سنگین دلاری به مربی و بازیکن خارجی مربوط به سال‌های گذشته و پرونده‌های قطعی شده فیفا را پرداخت کردم. پرونده‌هایی مانند شفر، جپارف، پاختاکور، بودورف، بوایشتا، کولی و ... که پنجره استقلال را باز نگه دارم. هرچند هم اکنون به خاطر بدهی به میلیچ پنجره ما بسته است ولی به طور قطع تا زمان نقل و انتقالات مطالبات او را هم پرداخت خواهم کرد. پرداخت بدهی‌ها واجب و ضروری بود، اگر پرداخت نمی‌کردیم هم پنجره بسته می‌ماند و هم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت نمی‌کردیم.

دنبال ظاهرسازی نیستم

مددی ادامه داد: در یک و نیم سال گذشته جملگی کارگزاران باشگاه، استقلال را بدهکار و مقروض کردند و سهم استقلال از درآمدسازی صفر بود؛ اما الان کارگزاری داریم که برای باشگاه درآمدزایی کرده است. در حال ایجاد زیرساختی قوی برای استقلال و درآمدهای پایدار هستیم و به دنبال ظاهرسازی و فریب هواداران نیستیم. وارث ناکارآمدی‌ها و بدهی‌های گذشته بودم. چاه بدهی‌های استقلال ویل و عمیق بوده و تنها حاصل بمب‌های مدیران گذشته، خرابی و ویرانی برای استقلال بوده است. برخی مدیران گذشته به خود زحمت پرداخت جزیی‌ترین هزینه‌ها را هم ندادند که با شکایت طرف مقابل، الان چندین ده برابر شده است. 

وی اظهار داشت: برخی از افراد دوست دارند به جای حل مشکلات به صورت ریشه‌ای، نمایش بازی کرده و پول پاشی کنند، در حالی که رفتارهای سطحی دردی از دردها را دوا نمی‌کند. اشکال من این است که بدون هیاهو کارم را می‌کنم و حاشیه ندارم. بخش اعظم طلب بازیکنان فصل قبل که به یک مطالبه و چالش جدی برای بازیکنان تبدیل شده بود، پرداخت شد و میانگین پرداختی قراردادهای امسال نیز ۵۰ درصد است. اگر رفتارها تغییر کند و همه به فکر کار حرفه‌ای خویش و موفقیت تیم باشند، بی‌تردید مشکلات حل خواهد شد، اما تحریک‌کنندگان بدانند روسیاهی در انتظارشان خواهد بود.

چک برگشتی مرادمند ربطی به باشگاه ندارد

مددی گفت: درباره «محمدحسین مرادمند» باید بگویم که وی چک رضایت نامه‌شان که مشاور هیات مدیره دادند را نقد کرده‌ و چک شخصی خود را به باشگاه پدیده داده‌ است. به عبارت دیگر چک برگشتی مرادمند شخصی است و ربطی به باشگاه ندارد. او علاوه بر چک رضایت‌نامه که باید به پدیده می‌داد، ۵۷ درصد از قراردادش را هم دریافت کرده است. «رشید مظاهری» بدون احتساب رای کمیته انضباطی باشگاه، بیش از ۵۵ درصد دریافتی از قرارداد قابل توجهش داشته است. «فرشید اسماعیلی» فارغ از پولی که از مشاور هیات مدیره پیش از فصل گرفته‌، ۳۷ درصد قراردادش را هم گرفته است. در صورت لزوم، لیست کامل رقم قرارداد و پرداختی به بازیکنان منتشر خواهد شد تا مردم و هواداران قضاوت کنند.

میلیچ قرارداد ترکمنچای پیشنهاد داده

وی ادامه داد: میلیچ به همراه وکیل خود قرارداد ترکمانچای را به استقلال پیشنهاد داده و قرارداد قبلی را به قرارداد پیشنهادیی ربط داده و شک ندارم چون دست به نوتیسش عالی است، اگر قراردادش امضا شود، خسارت میلیون دلاری برای استقلال رقم می‌خورد. زیر بار چنین چیزی نمی‌روم. حتی یکی از اعضای هیات مدیره هم بر ترکمانچای بودن قرارداد پیشنهادی میلیچ صحه گذاشت. دلیل اصرار عده‌ای به تمدید قرارداد میلیچ، نا آگاه بودنشان از قرارداد است. اخیرا هم گفته‌اند که پول MRI میلیچ را نداده‌ایم. خوب مگر شما فاکتوری ارائه دادید و ما پرداخت نکردیم؟ در ضمن همه اطلاع دارند که در بیش از یک ماه اخیر و به دلیل اتفاقی که برای رئیس هیات مدیره افتاد، کلیه حساب‌های باشگاه به دلیل نبود امضای دوم با مشکل مواجه شد که به تازگی این موضوع مرتفع شده است.

پست مجیدی توافق با کارگزار را برهم زد

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: همه آقایان دوستدار استقلال باید سهم خویش در حل مشکلات را ادا کنند و کمک حال این تیم مردمی باشند. کمترین انتظار و توقع این است که اگر کمک نمی‌کنید، نمک بر زخم‌های استقلال هم نپاشید. با کارگزار قرار بود جلسه‌ای داشته باشم تا پول جدیدی خارج از تعهد کارگزار به تیم تزریق شود ولی پست اینستاگرامی مجیدی، همه برنامه‌ریزی‌ها را بر هم زد. سرمایه‌گذار از فضای پرحاشیه و تهمت گریزان است و مجیدی باید بین کار فنی و پرداختن به حواشی یکی را انتخاب کند. این رفتارها به طور قطع به استقلال ضربه می‌زند. در این مدت صبوری کردم و در صورت ادامه این فضا، از طریق ابزارهای انضباطی باشگاه برخورد قانونی می‌کنم. نه من، بلکه هیچ مدیرعاملی تحمل سیاه نمایی شرایط از سوی مجموعه خودش را ندارد.

برگزاری جلسه برای رفع سوءتفاهم‌ با مجیدی

وی تصریح کرد: در عربستان به موقع پاداش هر برد را دادیم. هم دلاری پاداش دادیم و هم ریالی. پاداش صعود را هم به مجموعه تیم پرداخت کردیم، ولی حتی این کار را هم عده‌ای می‌خواهند نادیده بگیرند و اخیرا دیده‌ام که نوشته‌اند تیم ما پاداش آسیایی نگرفته است. تیم ما هم بابت هر پیروزی پاداش گرفت و هم بابت صعود. نقش کارگزار در پرداخت پاداش‌ها غیر قابل انکار است. روزی که «فرهاد مجیدی» را به عنوان سرمربی استقلال با وجود مخالفت برخی‌ها انتخاب کردم، گفتم تا آخر حمایتش می‌کنم و در اتاق من همیشه به روی او باز است. مجیدی هروقت بخواهد می‌توانیم باهم بنشینیم و با صحبت، سوتفاهمات و مشکلات را برطرف کنیم. مطمئنا فضای اینستاگرام جای خوبی برای حل مشکلات نیست و اگر به حرف زدن باشد، من هم حرف برای گفتن زیاد دارم. شکایت از برخی افراد و کانال‌های حاشیه ساز در حال حاضر در دادسرای فرهنگ و رسانه تعیین شعبه شده و به زودی با عوامل هتاک، حاشیه‌ساز و دروغ پردازی که اذهان هواداران را به بازی می‌گیرند و آنان را نگران و سرخورده می‌کنند، برخورد قضایی خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha