مشارکتی که مسئولیتی گران برجای گذاشت

بوشهر-ایرنا- بوشهری‌ها روز جمعه شکوه مردم‌سالاری دینی را با مشارکت ۵۸.۶ درصدی در انتخابات به نمایش گذاشتند، مشارکتی که مسئولان استانی آن را به حماسه، نمایش هوشیاری ملت و بصیرت در برابر توطئه‌ها تعبیر کردند، حالا مسئولیتی گران بر دوش رئیس جمهوری منتخب و دولت آینده‌اش و برگزیدگان شورای ششم گذارده است.

به گزارش ایرنا، پیش از انتخابات، فعالان سیاسی و اجتماعی و مسئولان بسیاری از اهمیت حضور گسترده مردم به عنوان زمینه و تکیه‌گاهی برای حل مشکلات و کاستی‌های داخلی و اقتدار و درخشش بین‌المللی کشور سخن گفتند و هر یک از ۴۶۷ هزار و ۵۹۹ هزار بوشهری که رای خود را به صندوق می‌انداخت به امیدی آمده بود.

امروز که رئیس جمهوری منتخب کشور به مدد همین برگه‌های رای برگزیده شده‌است و فهرست منتخبان شورای اسلامی شهرها و روستاها یکی پس از دیگری اعلام رسمی می‌شوند، در پس همه فعالیت‌های تبلیغاتی، حماسه‌آفرینی ۱۹ ساعته مردم و جشن‌های پیروزی، نوبت به تحقق شایسته خواسته‌ه است.

مسئولان استان بوشهر و منتخبان امروز مردم، حضور انتخاباتی گسترده بوشهری‌ها را قدرمی‌دانند و تحقق خواسته‌ها و اهداف را کمترین حقی می‌دانند که ملت از  اعتماد خود دارند.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر حضور مردم در پای صندوق‌های رای را برگ زرینی بر تاریخ تابناک بوشهر، حماسی و نشان دهنده ولایتمداری، هوشیاری و دشمن‌ستیزی آنها خواند و استاندار مشارکت انتخاباتی این شمار از واجدان شرایط رای استان بوشهر در پای صندوق‌های رای با وجود شرایط آب و هوایی و شیوع ویروس کرونا را بیانگر اعتقاد راسخ آنها به نظام و انقلاب دانست.

نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت "این حضور پشتوانه‌ای نیرومند برای درخشش بین‌المللی دولت و نظام در صحنه بین‌المللی است" و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر برای تشکیل دولتی مدافع منافع ملت و افزایش بیش از پیش توسعه، رفاه و آسایش در کشور ابراز امیدواری کرد.

در برگرداندن صفحه‌های تقویم انتخاباتی به عقب، زمانی که به فصل تبلیغات انتخاباتی نامزدها می‌رسیم، شاهد وفور وعده‌ها و برنامه‌ها هستیم. وعده‌ها و طرح‌های نامزدهای تصدی یکهزار و  ۴۹۳ کرسی‌ شورایی بوشهر بیشتر به انجام پروژه‌های و تقویت زیرساخت‌ها شهری در عمران، فرهنگ و دیگر بخش‌ها معطوف بود و نامزدهای ورود به پاستور به عنوان ریاست یکی از قوای سه‌گانه کشور برای رونق تولید و اشتغال، معیشت، توزیع عدالت، رشد اقتصادی و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های داخلی برنامه‌هایی کلان ارائه کردند.

امروز برگزیدگان ملت نزدیک به یک و ماه و نیم با آغاز فعالیت برای اجرا و تحقق این برنامه‌ها فاصله دارند و بی‌شک از هم اکنون در پی فراهم کردن پیش‌زمینه‌های آن هستند، در همین زمان، جا دارد به سخنان برگزیده مورد اعتماد ملت برگردیم؛ ایت الله سید ابراهیم رئیسی که اراده و توانمندی‌های او مورد اعتماد (۶۷.۳ درصد۹ از رای‌دهندگان قرار گرفت و با اختلاف با سایر رقبا منتخب مردم شد.

امروز دختران و پسران بوشهری به یاد دارند که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در گفت وگوی تلویزیونی با مردم این استان آنها را مورد خطاب قرار داد و گفت: اگر پسر و دختر بوشهری به هر دلیلی از جمله ناامیدی و سرخوردگی نمی‌خواهد در انتخابات شرکت کند میخواهم برای اقتدار و عظمت نظام حضور پررونقی در پای صندوق‌های رای داشته باشند تا برای دولت یک تکلیف جدی ایجاد شود.

ملوانان و کارگران بوشهری برنامه‌های او برای ساماندهی ته لنجی را شنیده‌اند و جوانان بوشهری به خاطر دارند که رئیس جمهوری منتخبشان به آنها گفت: چرا باید در استانی مانند بوشهر با وجود دریا، صنایع عظیم نفت و گاز در عسلویه  بیکار وجود داشته باشد و مردم از وضعیت معیشتی خود رنج ببرند؟ این در حالی است که بوشهر می‌تواند با توجه با فعال کردن اقتصاد دریا محور بسیاری از مشکلات اشتغال، تولید، تولید ناخالص ملی و صادرات غیر نفتی را حل کند.

او در این راستا از فعال کردن اقتصاد دریا، شیلات و کشاورزی، دریانوردی و توسعه نقش ترانزیتی بوشهر سخن گفت.

همچنین بوشهری‌ها خواهان اجرایی شدن برنامه‌های رئیس‌جمهوری منتخبشان برای تحقق عدالت درمانی و دسترسی عادلانه به پزشک متخصص و سایر خدماتی درمانی در شهرهای خود هستند.

او دربرنامه‌ای که به طور ویژه با بوشهری‌ها سخن می‌گفت، تاکید کرد: دولت با رای بالا می‌تواند پشتوانه عظیمی برای گره گشایی از مشکلات کشور داشته باشد و حالا او به عنوان برگزیده ملت این پشتوانه را به همراه خود دارد؛ سرمایه‌ای که نتیجه آن مسئولیتی سنگین است.

همینطور مردم حاضر در صحنه که با آرای خود زمینه تشکیل ۴۰ شورای شهر و ۳۹۷ شورای روستای کارآمد را فراهم کردند، بزودی تحقق توسعه و بهبودی فضای شهری و روستایی خود را رصد می‌کنند؛ منتظر ساماندهی پروژه‌های بر زمین مانده شهر و روستای خود هستند و می‌خواهند رفاه و آسایشی که وعده‌اش را پذیرفته‌اند، به شکلی محسوس لمس کنند.

مردم به همان نسبت که برای تعیین سرنوشت خود در صحنه انتخاباتی حضور یافتند در آینده نیز حق مطالبه‌گر خواسته‌ها و اقدامات صورت گرفته و نگرفته منتخبان خود هستند و بی شک منتخبان نیز با آگاهی از این حق، انتظار آن را هم دارند.

از مجموع ۷۹۷ هزارو ۹۵۱ واجد شرایط رای در استان بوشهر ۵۸.۶ درصد آنها در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت کردند که این همه یعنی ملت بوشهر بر عهدی که با نظام و وطن داشتند ماندند و حالا منتظر تحقق عهدی هستند که برگزیدگان با آنها بستند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار شد که آیت الله سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha