حجت‌الاسلام رییسی رای بیش از ۷۵ درصد خراسانی‌ها را به خود اختصاص داد

مشهد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: حجت الاسلام رییسی با کسب یک میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۸۶ رای، ۷۵.۵ درصد از مجموع آرای ماخوذه در این استان را به خود اختصاص داد.

محمدعلی نبی‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع ۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۴۲ تعرفه رای در استان مصرف شد که نسبت به جمعیت ۴.۶ میلیونی واجدان شرایط، میزان قطعی مشارکت ۵۴.۹ درصد بوده است.

وی گفت: مجموع آرای ماخوذه صحیح در استان ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۷۲۳ رای و آرای باطله استان نیز ۲۲۴ هزار و ۶۹۷ رای، معادل ۹.۱۱ درصد مجموع آرا بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بر این اساس از مجموع آرای صحیح در استان یک میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۸۶ نفر به سیدابراهیم رییسی، ۱۳۸ هزار و ۴۵۲ نفر به محسن رضایی، ۱۳۵ هزار و ۲۷۳ نفر به عبدالناصر همتی و ۱۰۴ هزار و  ۹۱۵ نفر به سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی رای داده اند.

نبی پور در خصوص نتایج انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: آرای همه مناطق استان، به جز یک شهرستان آماده است و امروز یکشنبه فرماندار مشهد آمار نهایی آن را اعلام خواهد کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خردادماه برگزار شد.

استان ۶.۸ میلیون نفری خراسان رضوی در این انتخابات ۴.۶ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha