فعالان سیاسی، فرهنگی کرمانشاه از حضور مردم در انتخابات قدردانی کردند

کرمانشاه - ایرنا - جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی کرمانشاه با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای از حضور حماسی مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکر کردند.

به گزارش ایرنا، مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه روز یکشنبه با صدور پیامی گفت: حمد و سپاس بیکران به درگاه پروردگار متعال که حضور با شکوه و چشمگیر ملت بزرگ ایران به ویژه مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه استان کرمانشاه را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، باشکوه جاودانه ای  آفرید و برگ زرین دیگری بر افتخارات این سرزمین افزود.

حجت الاسلام «حجت‌الله فاضلی» در این پیام افزود: ملت ایران بار دیگر همه کمبودها و مشکلات را به حاشیه بردند و روز ۲۸ خرداد را به حماسه ماندگار و به جشن ملی خود تبدیل کردند. ملت ایران با اراده راسخ خود در ادامه مسیر پر افتخار انقلاب اسلامی را با عبور از یاوه گویی های دشمنان این مرز و بوم به اثبات رساندند  و با تحلیل درست و شناخت صحیح درس مردم سالاری دینی را به دشمنان اسلام آموختند.

او بیان داشت: ملت سرافراز ایران، درودتان باد، که بار دیگر مایه آبرو و افتخار اسلام و ایران شدید.

وی تصریح کرد: اینجانب این حماسه ماندگار را به ملت بزرگ ایران ، مقام معظم رهبری( مدظله العالی ) و حجت الاسلام رییسی تبریک عرض می نماییم و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی در خدمت به مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

حجت الاسلام فاضلی گفت: درپایان ضمن ادای احترام به ارواح طیبه شهدا که با نثار خون پاکشان، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برای همه ما به ارمغان آوردند، از حضور گسترده مردم با اخلاص، متعهد و انقلابی همه اقوام ومذاهب در استان کرمانشاه قدر دانی می کنم.

وی افزود: همچنین از زحمت های خالصانه تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات، اعم از نیروهای اجرایی، نظارتی، قضایی، بازرسی، امنیتی و انتظامی، همچنین از رسانه ها و صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به لحاظ اطلاع رسانی شایسته در زمینه سازی حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، و از علماء و ائمه جمعه و جماعات جهت روشنگری وانجام رسالت خویش صمیمانه تقدیر و تشکر داشته و از درگاه خداوند متعال سلامتی و سربلندی مردم، نظام و کشور عزیز ایران اسلامی را مسالت می‌کنم.

پیام ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه

امام جمعه پاوه نیز در پیامی خطاب به حجت الاسلام رییسی گفت:‌ رئیس جمهور محترم منتخب مردم شریف ایران اسلامی، سـلام علیکم، احتراماً ضمن آرزوی سلامتی، عزت و توفیق، حضور آگاهانه مردم عزیز ایران در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتـخاب حضــرتعالی بعنــوان رئیس جمهور اسـلامی ایران با رأی بالای این مردم فهیــم و آگــاه را تبریک و تهنیت عرض میکنم.        

ماموستا مُلا «قادر قادری» افزود: بدون شک، اخلاص، صداقت، توانمندی و روحیه خدمتگزاری و عدالت محوری حضرتعالی می تواند نوید بخش رفع مشکلات عدیده کشور و بازگشت اعتماد و دلگرمی به مردم و ولی نعمتان نظام گردد؛ مردمی که در برهه حساس کنونی و علیرغم همه فشارها و تبلیغات سنگین دشمنان و مشکلات فراوان داخلی، یکبار دیگر در ۲۸ خرداد بزرگی خود را نشان داده و برادری خویش را به مسئولان اثبات کردند.

وی در پایان بیانیه گفت: ضمن تبریک مجدد؛ از درگاه خداوند سبحان توفیقات جنابعالی را در انجام این مسئولیت مهم و خطیر خواستارم.

پیام رییس ستاد انتخاباتی قاضی زاده هاشمی در استان کرمانشاه

رئیس ستاد انتخاباتی «سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی» در استان کرمانشاه نیز در بیانیه ای گفت: مردم غیور استان کرمانشاه؛ سلام، اگرچه، هیچ سخنی نمی توانند پاسخ محبت های شما را در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حضور ارزشمندتان در پای صندوق های رای را پاسخ گوید؛ اما به سهم خودم و از سوی ستاد انتخاباتی جوان ترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از حضور ارزشمندتان در پای صندوق های رای تشکر می نمایم.

«رضا فرخ شاهی» افزود: به منتخب ملت، حجت الاسلام رئیسی و ستادهای ایشان در استان کرمانشاه نیز صمیمانه تبریک گفته و امیدوارم خداوند سبحان درهای خیر و برکت خود را بروی این دولت بازگرداند تا زمینه توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی در این سرزمین بزرگ فراهم گردد.

وی ادامه داد:‌ باوجود تحریم انتخابات از سوی برخی گروهای سیاسی و شایعه انصراف ایشان از سوی رسانه ها جوانان مومن، انقلابی و متخصص، ستاد مرکزی و ستادهای شهرستانی دکتر قاضی زاده هاشمی در استان کرمانشاه بر عهد خود ماندند؛ تا جمهوریت نظام و امید به تحول، شایسته گزینی و جوان گرایی خدشه دار نگردد و انتخابات در یک فضای رقابتی برگزار شود.

فرخ شاهی تاکید کرد: بر خود لازم می دانم صمیمانه از یکایک آنان و دیگر دغدغه مندان این گفتمان تشکر نمایم و هم بابت قصور در برنامه ها از همه آنان حلالیت طلبم.

او در پایان این پیام گفت: ذکر این نکته لازم است که با الطاف خداوند سبحان ظرفیت های نخبگانی زیادی در راستای گام دوم انقلاب و در خلال تشکیل ستادهای دکتر قاضی زاده هاشمی برای خدمت به مردم استان شناسایی شده است که در صورت اعتقاد دولت جدید به گفتمان شایسته گزینی می تواند دراه خدمت به میهن و کمک به منتخب ملت بکارگرفته شود تا زمینه تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید حضرت ولیعصر(عج) فراهم گردد.

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی کرمانشاه

جمعی از ائمه جمعه و جماعات، فعالین مدنی ، سیاسی ، اجتماعی ، اساتید و دانشجویان وهمه اقشار مختلف جامعه اهل سنت استان کرمانشاه خطاب به حجت الاسلام  رییسی بیانیه صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: اینک که اراده ملت ، خالق حماسه ای بزرگ گردید و ملت بزرگ ایران در آزمونی سخت و سرنوشت ساز توانستند دست رد بر سینه دشمنان این سرزمین بزنند و با حضور آگاهانه خود در انتخابات ۲۸ خرداد برگ زرین دیگری در تاریخ این مرز و بوم را رقم بزنند ، بر خود می بالیم و به شما افتخار می کنیم .

این بیانیه اضافه کرد:‌ انتخاب با بصیرت حجت الاسلام رییسی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم شریف ایران فقط انتخاب یک رئیس جمهور نبود بلکه این انتخاب در واقع بیعت مجدد ملت صبور ایران با مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و تجدید پیمان با آرمانهای والای انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) بود.

این بیانیه تصریح کرد: این انتخابات مایوس کننده دشمنان تشنه به خون ملت ایران بود که شما عزیزان از هر مذهب و قومی فارغ از همه نگرانیها و مشکلات آنرا به خوبی به سرانجام رساندید.

در این بیانیه تاکید شد:‌ لازم به ذکر است که  انتخاب شایسته حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی به عنوان گزینه اصلح نقطۀ عطفی در تحقق عدالت اجتماعی در راستای گام دوم انقلاب دانسته  امید است  عرصه خدمتگذاری در دولت کریمه با روحیۀ جهادی وانقلابی اسباب حل مشکلات را فراهم نماید.

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی کرمانشاه اضافه کرد: اینجانبان این حماسه پرشکوه را به محضر ملت بزرگ ایران ، مقام معظم رهبری( مدظله العالی ) و آیت اله رئیسی تبریک عرض می نماییم و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی در خدمت به مردم نجیب و ایثارگر ایران اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می نماییم .

در این بیانیه تاکید شد: امید داریم که این رویکرد مثبت اهل سنت به حجت الاسلام رئیسی زمینه ساز توجه بیشتر به شایستگان و نخبگان جامعه اهل سنت و موجب تعمیق  وتقویت هر چه بیشتر وحدت اسلامی گردد چرا که بدون شک وحدت و عدالت در کنار هم بسترساز امنیت پایدار ملی هستند.

این بیانیه در پایان افزود: از محضر همه عزیزانی که در این ایام ، برای خلق حماسه ۲۸ خرداد تلاش ، تشریک مساعی و سعی وافر نمودند کمال تشکر و امتنان را داریم.

براساس اعلام رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه ۴۶ درصد جمعیت واجدین شرایط استان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز (جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ) در استان کرمانشاه برگزار شد. 

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند. 

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha