نتایج انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در خراسان شمالی اعلام شد

بجنورد- ایرنا- ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری استان خراسان شمالی نتایج این انتخابات را که روز جمعه ۲۸ خردادماه سال جاری برگزار شد را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس اعلام ستاد انتخابات استان خراسان شمالی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از مجموع ۶۷۲  هزار و ۶۵۷ نفر از واجدین رای دادن در این رویداد بزرگ سیاسی حدود  افزون بر ۴۳۰ هزار نفر که ۶۴ درصد واجدین رای دادن را تشکیل می دهند در پای صندوق اخذ رای حاضر شدند.
براساس این گزارش آرای هر یک از نامزدها به ترتیب میزان رای  به شرح ذیل اعلام شد.

 حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی           ۲۸۱ هزار و ۷۲۲ رای 
 عبدالناصر همتی                                    ۴۱ هزار و ۶۱۶ رای 
محسن رضایی قائد                               ۳۶ هزار و ۷۵۶ رای 
امیر حسین قاضی زاده هاشمی             ۱۸ هزار و ۱۶۰ رای 
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا  روز  جمعه ۲۸ خردادماه  همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی  برگزارشد و در این دوره از انتخابات ۶۷۲ هزار نفر از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی واجد شرایط اخذ رای بودند و ۲۵ هزار نفر نیز کار برگزاری این انتخابات را بر عهده داشتند که در آخرین انتخابات حدود ۵۷.۲ درصد از واجد شرایط استان در انتخابات شرکت کردند.

براساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی از بین ۲۸ میلیون آرای مردم در این انتخابات  سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای  به عنوان هشتمین رییس جمهوری ایران از سوی مردم انتخاب شد. 
 دبیر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری خراسان شمالی گفت: ۶۴ درصد از ۶۷۲ هزار و ۶۵۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند که این میزان در انتخابات شوراها ۶۳.۵ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha