پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان الزهرا اصفهان متوقف شد

اصفهان - ایرنا - معاون پشتیبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان گفت: پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این مرکز درمانی با توجه به فروکش کردن موج چهارم کرونا، متوقف شد و ارائه خدمات درمانگاهی و پاراکلینیکی از اول تیر به وضعیت عادی خود باز می‌گردد.

کریم سهرابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرکز آموزشی و درمانی الزهرا (س) اصفهان به عنوان بیمارستان مرجع در موج چهارم کرونا،  پذیرش بیماران کرونایی را به عهده گرفت و روزانه به حدود ۲۰۰ بیمار سرپایی کرونا خدمت‌رسانی می‌کرد.

وی با بیان اینکه به طور میانگین در موج چهارم کرونا هر روز حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان الزهرا(س) بستری بودند، اظهار داشت: ضریب اِشغال تخت‌های بیمارستان الزهرا(س) در ماه های فروردین و اردیبهشت حدود ۷۵ درصد بود.

سهرابی با اشاره به اینکه از اواسط فروردین تا اواسط خرداد امسال در این بیمارستان به حدود ۱۲ هزار بیمار سرپایی کرونا خدمت‌رسانی شد، خاطرنشان کرد: با توجه به شانزدهمین دستورالعمل بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این مرکز درمانی اجازه پذیرش بیماران کرونایی را در زمان حاضر ندارد و این کار به عهده تعداد دیگری از مراکز درمانی اصفهان واگذار شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ما زمانی را برای گذراندن و اتمام دوره درمان بیماران بستری در بیمارستان نیاز داشتیم، مقرر شد بیمارستان الزهرا(س) از اول تیر امسال با همه توان خود به روال عادی خدمت رسانی خود در همه بخش‌ها برگردد و درمانگاه ها به شکل کامل بازگشایی شوند تا همه بیماران سرپایی را پوشش دهند.

این پزشک متخصص اظهار امیدواری کرد که موج بعدی کرونا در کشور و استان اصفهان ایجاد نشود و شرایط به گونه ای باشد که ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی در مسیر اصلی خود قرار گیرد و شاهد فشار مضاعف به بیمارستان ها و مراکز درمانی نباشیم.

بیمارستان الزهرا(س) به‌عنوان بزرگترین و جامع‌ترین بیمارستان اصفهان و استان‌های همجوار دارای حدود ۸۰۰ تخت فعال، ۴۸ بخش تخصصی و فوق تخصصی و واحد پاراکلینیک، ۴۳ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی،  ۲۷ اتاق عمل مجهز و دو هزار و ۵۰۰ پرسنل است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، حدود ۸۷۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان ( به جز کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند و تعداد بیماران بدحال کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان ۱۵۷ نفر است.

استان اصفهان با ۲۴ شهرستان پنج میلیون نفر جمعیت دارد که امور درمانی و بهداشتی ۲۲ شهرستان با بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha