۸۲۸ نفر برای شرکت در مسابقات قرآن کریم استان مرکزی ثبت‌نام کردند

اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۸۲۸ نفر از این استان برای شرکت در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ثبت‌نام کردند.

حجت‌الاسلام «عبدالله واحدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: میزان ثبت‌نام کنندگان در این دوره مسابقات قرآنی نسبت به چهل‌وسومین دوره این مسابقات ۲۵۰ درصد رشد داشته است. 

وی ادامه داد: از مجموع افراد ثبت نامی ۴۸۵ نفر زن و ۲۶۷ نفر دیگر نیز مرد هستند. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت:  ۳۲ نفر در رشته اذان، ۱۳ نفر در رشته همسرایی وهم‌خوانی، ۵۵ نفر در رشته تحقیق، ۱۶۱ نفر در رشته ترتیل، ۶۰ نفر در شته دعاخوانی، ۶۷ نفر در رشته حفظ ۵ جزء، ۸۲ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء، ۶۰ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء ، ۳۷ نفر در رشته حفظ کل و ۲۶۱ نفر در رشته تفسیر در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده‌اند. 

حجت‌الاسلام واحدی اضافه کرد:  چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته های حفظ (پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل)، ترتیل، قرائت، اذان، دعاخوانی، تفسیر، همخوانی و همسرایی قرآن کریم برگزار می‌شود. 

وی بیان کرد: مرحله شهرستان و استانی چهل و چهارمین دوره از مسابقات قرآن از ۳۱ شهریورماه امسال آغاز و نفرات برگزیده به مسابقات سراسری راه پیدا می‌کنند. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تاکید کرد: براساس آیین‌نامه مسابقات مرحله شهرستانی در صورت فراهم بودن شرایط به صورت حضوری و در صورت عدم امکان، به صورت غیرحضوری و با استفاده از ظرفیت ویدئو کنفرانس با گروه داوری متمرکز برگزار می‌شود. 

بیش از پنج هزار موقوفه در استان مرکزی به ثبت رسیده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha