استان فارس در صدر ماموریت‌های اطفای حریق جنگل‌ها

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: ۷۵ ماموریت هلال‌احمر از ابتدای سال جاری تا کنون مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها بوده و استان فارس با ۲۵ مورد در این صدر این ماموریت‌ها قرار دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به اهم ماموریت های سازمان امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا اواسط خرداد ماه گفت: با گذشت نزدیک به ۸۰ روز از ابتدای سال جاری، ۶ هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

امدادرسانی به ۵۵ نفر گرفتار در حریق جنگل ها

وی افزود: در این بازه زمانی پوشش امدادی حریق جنگل و مرتع در ۱۸ استان کشور صورت گرفت. طی ۸۰ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۷۵ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث مرتبط با حریق جنگل و مرتع در این استان ها به انجام رسید که منجر به امدادرسانی به ۵۵ نفر شد.

ولی پور خاطرنشان کرد: در این حوادث ۶ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند و خدمات سرپایی به پنج نفر از مصدومین این حوادث نیز ارائه شد.

۳۳ درصد از ماموریت های اطفای حریق در استان فارس

وی گفت: بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث محیط های جنگلی در استان فارس با ۲۵ مورد بود که ۳۳ درصد از کل ماموریت های  حریق جنگل و مرتع را به خود اختصاص داد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر افزود: پس از این استان، کهگیلویه و بویراحمد با هشت مورد و اختصاص ۱۱ درصد از کل ماموریت های  حریق جنگل و مرتع به خود در جایگاه دوم ایستاد و استان بوشهر نیز با هفت ماموریت امدادی مرتبط با حریق جنگل و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت های حریق جنگل و مرتع به خود در این فهرست در جایگاه سوم قرار گرفت.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha