طرفداران رییسی در شیراز پیروزی در انتخابات را جشن گرفتند

شیراز-ایرنا- طرفداران حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری منتخب شامگاه شنبه بعد از اعلام پیروزی، جشن شکرانه حضور در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ را در شیراز برگزار کردند.

این جشن مردمی به صورت خودجوش در بلوار چمران شیراز برگزار شد.
این گروه از طرفداران حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از اعلام قبلی برنامه خود برای برپایی جشن در رسانه‌ها خودداری کرده بودند.
شماری از طرفداران حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی در این جشن، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین تصاویر و شعارهای انتخاباتی منتخب ملت ایران در انتخابات ۲۸ خردادماه جاری را در دست داشتند.

آنها همچنین تصاویری از سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را در دست داشتند. 

این جشن پس از آن برگزار شد که وزیر کشور اعلام کرد: سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی عصر شنبه در نشست خبری با اعلام نتایج نهایی شمارش آرا، گفت: از کل واجدین شرایط ۵۹ میلیون  و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر کل آرای ماخوذه، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات مشارکت داشتند که این مشارکت ۴۸/۸ درصد است.
وزیر کشور افزود: سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای حائز مقام اول و از سوی مردم عزیز ما امانت‌دار دستگاه اجرایی و به عنوان رییس جمهوری انتخاب شد.
رحمانی فضلی گفت: محسن رضایی میرقائد با سه میلیون ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای و عبدالناصر همتی با دو میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ نفر در رتبه بعدی قرار گرفتند.
وی تاکید کرد: سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی با ۹۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر در رتبه چهارم قرار گرفت و بقیه آرا به عنوان آرا باطله ماخوذه ۳ میلیون ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha