ملت ایران در انتخابات ۱۴۰۰ درس بزرگی به دشمنان داد

شیراز- ایرنا-نماینده مردم شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران با حضور در پای صندوق‌های رأی، تمام قدپای ارزش های نظام ایستاد و با مشارکت حداکثری در انتخابات به کسانی که خواهان خیر و صلاح این مملکت نبودند درس بزرگی داد.

جلال رشیدی کوچی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه انتخابات ۲۸خرداد ۱۴۰۰ با وجود برخی از عوامل در فضایی آرام و امن برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات ریاست‌جمهوری ایران علی رغم مشکلاتی مانند شرایط حساس کرونایی، تلاش رسانه های بیگانه و دشمنان ملت ایران برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات و نارضایتی شدید مردم از وضعیت معیشتی و شرایط نابسامان اقتصادی کشور، به خوبی برگزار شد.
وی حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی را نشانگر علاقه مندی آنها به نظام و پایداری انقلاب اسلامی دانست و گفت: بر اساس نتایج بخشی از نظرسنجی ها انتظار می رفت که میزان تمایل به مشارکت در انتخابات پایین باشد و عده ای نیز در داخل و خارج از کشور تلاش کردند تا زمینه مشارکت حداقلی در انتخابات را فراهم کنند و مانع از حضور مردم در پای صندوق های رأی شوند اما ملت غیور ایران با بصیرت، صبوری و تفکیک مشکلات از هم به پای صندوق های رأی آمدند و یک رویداد با شکوه را رقم زدند.
رشیدی‌کوچی بیان کرد: برخی از کشورهای سلطه گر تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با ایجاد مشکلات و اعمال تحریم ها علیه ایران، مردم را از نظام جمهوری اسلامی دور کنند.
 وی افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ده سال گذشته هر آنچه در توان داشتند به کار بستند تا ملت ایران را به زانو در بیاورند اما ملت بزرگ ایران که از بصیرت بالایی برخوردار هستند، آگاهانه به پای صندوق های رأی آمدند و حماسه پرشور دیگری را خلق کردند.
رشیدی‌کوچی ادامه داد: مردم با حضور چشمگیر در پای صندوق های رأی یک بار دیگر ثابت کردند که علی رغم تمام مشکلات همچون کوه پای ارزش های نظام ایستاده اند.
نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: رویکرد دولت رئیس جمهوری منتخب این است که علاوه بر رفع مشکلات داخلی، با نگاه به منافع ملی به ارتقا جایگاه ایران در سطح بین الملل کمک کند و از موضع قدرت وارد مذاکرات بین المللی شود و  امیدواریم دولت وی در کنار مجلس بتواند مشکلات مردم را برطرف کند.
رشیدی‌کوچی با اعتقاد به اینکه منتخب مردم باید ایجاد ثبات اقتصادی را در اولویت قرار دهد، عنوان کرد: اگر ثبات اقتصادی شکل بگیرد، سایر مشکلات کشور هم برطرف خواهد شد. در بحث سیاست خارجی نیز باید به سمتی حرکت کنیم که از فرصت رایزنی با کشورهای همسایه که جمعیت قابل توجهی هم دارند برای خنثی سازی تحریم ها بهره ببریم.
وی با بیان اینکه احیای کارخانه ها و تولید مسکن نیز باید در دستور کار دولت منتخب قرار بگیرد، گفت: البته مردم باید بدانند که قرار نیست تمام مشکلات کنونی ظرف مدت چند ماه آینده حل و فصل شود زیرا این مشکلات در طول سالیان گذشته و به مرور زمان روی داده و رفع آنها نیاز به زمان دارد. امیدواریم مردم در این مسیر همراهی و همکاری خوبی با دولت جدید داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha