اعضای شوراهای اسلامی مناطق شهری صالح آباد مشخص شدند

مشهد- ایرنا- فرماندار صالح آباد در شرق خراسان رضوی نتایج شمارش آرا در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی مناطق شهری این شهرستان را اعلام کرد.

ولی قلیچی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در انتخابات شورای اسلامی شهر صالح آباد، سعید صمدی با هزار و ۸۲ رای، علی خمینه با هزار و ۷۸ رای، حسین درویشی با ۹۵۲ رای، مریم نورمحمدی با ۸۷۶ رای و جلال موسوی با ۷۱۶ رای به ششمین شورای اسلامی شهر صالح آباد راه یافتند.
وی افزود: عبدالقیوم یوسفی سنگ آب با ۶۶۵ رای، جلیل مختاری با ۶۲۷ رای و نوراحمد عرب با ۶۰۴ رای به عنوان اعضای علی البدل شورای این شهر انتخاب شدند.
فرماندار صالح آباد ادامه داد: در این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر صالح آباد ۱۷ نامزد برای رسیدن به پنج کرسی این شورا با هم رقابت کردند.

وی گفت: همچنین در انتخابات شورای اسلامی شهر جنت آباد این شهرستان، عباس دوست کام با ۲۴۲ رای، محمدعلی فیضی با ۲۳۹ رای، امین بیت اللهی با ۲۲۲ رای، محمد مالکی با ۲۱۰ رای و حسین پورصفری با ۲۰۹ رای به دوره ششم این شورا راه یافتند.

قلیچی افزود: حسین مالکی با ۲۰۳ رای، حسن بیدخرم با ۱۸۲ رای و جان محمد بید برک با ۱۷۱ رای به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر جنت آباد شهرستان صالح آباد انتخاب شدند.
وی ادامه داد: همچنین در این دوره از انتخابات ۱۶ نامزد برای رسیدن به پنج کرسی شورای شهر جنت آباد با هم به رقابت پرداختند.

فرماندار صالح آباد گفت: در انتخابات ۲۸ خرداد، ۷۵ شعبه اخذ رای در این شهرستان پیش بینی شده بود که مردم این منطقه آرای خود را به ۱۲ شعبه شهری و ۶۳ شعبه روستایی انداختند.

وی افزود: در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا میزان مشارکت مردم شیعه و اهل سنت این شهرستان ۷۸ درصد بود.

شهرستان ۴۳ هزار نفری صالح آباد دارای ۲ بخش مرکزی و جنت آباد، پنج دهستان و ۹۰ روستای دارای سکنه است و  ۴۵ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان و ۴۶ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

صالح آباد با وسعت چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع در ۱۷۸ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha