۵۵ درصد واجدان شرایط بندرلنگه در انتخابات شرکت کردند

بندرعباس - ایرنا - رییس هیات اجرایی انتخابات بندرلنگه گفت: ۵۵ و ۹۵ صدم درصدد واجدان شرایط رای دادن یعنی حدود ۶۰ هزار نفر در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان شرکت کردند.

احمد شیبانی روزیکشنبه با قدردانی از حضور پرشور مردم بندرلنگه و تلاش‌های دست اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت:درمجموع ۱۰۲ هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن بودند.

فرماندار بندرلنگه ادامه داد: چهار هزار نفر هم در ۱۵۱ شعبه اخذ رأی وظیفه اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات را در این شهرستان بر عهده داشتند.

 وی  ادامه داد: ۷۲۹ نامزد انتخاباتی برای کسب ۳۸۳ کرسی شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بندرلنگه در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به رقابت پرداختند.

رییس هیات اجرایی انتخابات بندرلنگه اضافه کرد: ۲۵ کرسی پنج نفره شورای اسلامی شهر و ۳۵۸ کرسی روستا در این شهرستان وجود دارد که از کرسی‌هایی شامل هشت روستا دارای شورای پنج نفره و بقیه روستاها شورای سه نفره هستند.

شهرستان بندرلنگه در ۲۵۱ کیلومتری جنوب غربی بندرعباس، یکی از قدیمی ترین بندرهای جهان است و از سمت شمال با استان فارس و شهرستان بستک از سمت جنوب به خلیج فارس و از سمت شرق به شهرستان بندرخمیر و از غرب با شهرستان پارسیان (گاوبندی) هم‌مرزاست.

این شهرستان با هشت هزار و ۲۱۰ کیلومتر مربع مساحت که ۱۱،۵ درصد خاک استان را شامل می شود و دارای ۵ شهر به نام های (بندرلنگه ،کیش، کنگ ،بندر چارک ، لمزان) و چهار بخش به نام های (مرکزی، مهران، شیبکوه و کیش) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha