حضور پرشور در انتخابات بی‌اعتنایی ملت ایران به دشمن را نشان داد

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: اقشار مختلف مردم انقلابی با حضور پرشور در انتخابات بار دیگر بی‌اعتنایی به جنگ روانی و شایعه و شبهه های دشمنان را نشان داد.

عبدالرضا محی‌الدینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مشارکت بالای مردم منطقه در انتخابات جمعه هفته گذشته قدردانی کرد و افزود: حضور امیدآفرین، آگاهانه و به موقع مردم در انتخابات و پای صندوق‌های رای با وجود همه ترفندها و توطئه‌های خبیثانه استکبارجهانی ستودنی است .

وی با بیان اینکه دشمنان برای ناامید کردن مردم از انتخابات با راه‌اندازی پروژه‌ تحریم انتخابات در  ماه‌های گذشته تلاش زیاد داشتند، ادامه داد: حماسه‌ بی‌بدیل مردم در مقابل بمباران خبری علیه نظام اسلامی با وحدت و انسجام ملی بار دیگر به رخ جهانیان کشیده شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: مردم قهرمان با حضور در انتخابات با وجود تلاش زیاد دشمنان و وجود تحریم‌ها و جنگ اقتصادی بار دیگر نشان دادند که اهداف آنها  دیگر نمی‌تواند مانع حماسه ‌آفرینی و اقتدار و سربلندی نظام و انقلاب اسلامی شود.

محی‌الدینی بیان کرد: رییس جمهوری  منتخب و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا که انتخاب شدند باید بدون حزب‌گرایی و جناح‌بازی سیاسی تمامی وقت و تلاش خود را با همکاری مردم و مسوولان صرف حل مسایل و مشکلات به خصوص در حوزه اقتصادی و معیشتی کنند.

وی همچنین از تلاش‌ صادقانه تمامی دست‌اندرکاران به خصوص از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، نیروهای امنیتی، قضایی، نظامی، انتظامی، اصحاب رسانه‌، نامزدها و حامیان‌شان قدردانی کرد و تداوم همکاری با مسوولان و منتخبان را خواستار شد.

سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر، روستایی و عشایری ۲۸ خردادماه جاری در ایران برگزار شد و از میان چهار نامزد ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی انتخاب شد.

به گفته رییس ستاد انتخابات استانداری  یزد  از میان چهار نامزد در این دوره ، آقای رییسی با کسب ۷۲ درصد، اکثریت آرای شرکت کنندگان را در این استان کسب کرد.

احمد ترحمی بهابادی شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تعداد افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات را ۷۳۳ هزار و ۷۲۱ نفر ذکر کرد و افزود: میزان مشارکت واجدان شرایط استان در انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۵۸ درصد بود که آقای رییسی ۳۰۵ هزار و ۹۳۰ رای را در استان کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین عبدالناصر همتی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۳۴ هزار و ۸۵۴ رای، محسن رضایی ۲۲ هزار و ۹۰۰ رای و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی هم  ۱۷ هزار و ۵۹۸ رای به دست آوردند.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند و از مجموع جمعیت استان حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

این استان  ۲۴ شورای  شهر و ۳۹۷ شورای روستایی دارد که ۲۳ شورای آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha