طرح حامیان سلامت روز انتخابات در هرمزگان اجرا شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: طرح حامیان سلامت با هدف کمک به دانشگاه علوم پزشکی در رعایت دستورکارهای بهداشتی انتخابات از سوی رای دهندگان در این استان اجرا شد.

مختار سلحشور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۵۰ نفر از جوانان داوطلب با حضور در شعب اخذ رای در راستای حفظ سلامت افراد بر رعایت دستورکارهای بهداشتی روز انتخابات توسط رای دهندگان نظارت کردند.

وی ادامه داد:‌ اجرای این طرح با هماهنگی انجام شده بین این جمعیت و استانداری هرمزگان و فرمانداری ها در سراسر استان هرمزگان به اجرا گذارده شد تا مردم با اطمنیان خاطر بیشتری در رای گیری مشارکت داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان نیز، تعداد واجدان رای در استان را یک میلیون و ۱۸۹هزار و ۸۶۹نفر اعلام کرد و با اشاره به آمار مشارکت مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ۶۷۲هزار و ۴۸۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی در انتخابات شوراهای اسلامی معادل ۵۶.۵۲ درصد واجدان شرایط رای، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت کردند.

به گفته رئوفی در انتخابات شوراها نیزبیشترین آمار مشارکت با ۷۸.۷۵درصد مربوط به شهرستان حاجی آباد و کمترین مشارکت متعلق به شهر بندرعباس با ۴۹.۲۳درصد است.

وی ادامه داد: سیدابراهیم رییسی با کسب ۴۳۶هزار و ۱۶۴ رای از مجموع ۶۹۱هزار و ۴۰۷ رای ماخوذه، بیشترین میزان رای مردم هرمزگان را به خود اختصاص داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha